Microsoft, Windows Phone ve Android Telefonlar İçin HTC İle GörüşüyorDestek: Test Link
Mobil Dünya

Yakın zamanda Nokia’nın büyük bir bölümünü satın alan Microsoft ve son çeyrekte zarar açıklayan HTC’nin çift işletim sistemli telefonlar için görüştüğü iddia edildi.

Partnerlerinden biri olan HTC ile yolları ayırmak istemeyen Microsoft, HTC’ye farklı öneriler sunmaya başlamış durumda. Bloomberg’in anonim kaynağına göre görüşmeler hala devam ediyor.

HTC-webeyn-YENI

Ekosistemin gelişmesi ve Windows Phone’un daha fazla kişiye ulaşması için lisans bedelinden feragat etmeye hazır olan Microsoft, Windows Phone kullanan bir HTC One görmek istiyor. Bunun yanı sıra şirketin operasyondan sorumlu başkanı olan Terry Myerson’ın gelecek ay yapacağı HTC’nin Tayvan genel merkezi ziyaretinde çift işletim sistemli HTC telefon önerisini sunacak. Öte yandan HTC’den bir sözcü “spekülasyonlar ve iddialar hakkında yorum yapmıyoruz” dedi.

Böyle bir uygulamanın kullanıcıların yarına olacağı düşünülebilir fakat pratikte kullanmak ne kadar kolay olur, iki işletim sistemi arasındaki geçiş nasıl olur, güncelleme durumu ne olur, depolama ve pil durumu nasıl etkilenir bunların cevabı henüz yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.