Microsoft, Surface RT 2 ve Surface Pro 2’yi TanıttıDestek: Test Link
Mobil Dünya

Microsoft, New York’ta düzenlediği etkinlikte Surface RT 2 ve Surface Pro 2 tabletini tanıttı. Ayrıntılar, haberimizin devamında.

Surface RT 2 (Surface 2)

Yeni-Surface-2-webeyn

Geride bıraktığımız sene tanıtılan Surface RT’nin devamı olan Surface RT 2, Full HD ekrana sahip olması ve Nvidia Tegra 4 platformunu kullanıyor olması sebebiyle dikkat çekiyor. Surface RT 2, daha iyi bir kullanım ve grafik performansı sunuyor. Aynı zamanda Surface RT 2 ya da diğer adıyla Surface 2’yi alan kullanıcılara 2 yıllığına 200 GB’lık SkyDrive alanı ve 1 yıllığına sınırsız Skype görüşmesi ücretsiz olarak veriliyor.

Surface RT 2, çeşitli Office yazılımlarını ve Outlook RT ile birlikte gelecek. Surface RT 2 için ön siparişler 24 Eylül tarihinden itibaren yurt dışında alınmaya başlanacak ve 22 Ekim tarihinden itibaren gönderime başlanacak. 32 GB’lık tabletin satış fiyatı 449 dolar olacak.

Surface Pro 2

Surface-Pro-2-webeyn

Intel’in Haswell kod adlı 4.nesil Core i5 işlemcisine sahip olmasıyla dikkat çeken Surface Pro 2, ilk modele göre daha iyi bir performans ve çok daha iyi bir pil ömrü sunuyor. 10.6 inç büyüklüğe ve Full HD ekrana sahip olan Surface Pro 2, 4 GB RAM ve 64 GB SSD sürücüye sahip olacak. Modelin daha üst bir seçeneğinde ise 512 GB SSD ile 8 GB RAM bulunacak. Surface Pro 2 ile birlikte Power Cover isminde dahili pile sahip bir kapak da verilecek ve bu kapak, pil ömrünü 2.5 kat artıracak.

Ayrıca bir yetkilinin açıkladığı bilgiye göre Surface Pro 2, mevcut dizüstü bilgisayarların yüzde 95’inden daha hızlı ve grafik performansı yüzde 50 daha yüksek. Windows 8.1’in yüklü olarak geleceği Surface Pro 2, 22 Ekim tarihinde piyasada olacak. Surface Pro 2’nin fiyatı 899 dolar olacak.

Surface Pro 2 ile birlikte kullanıcılara Skype üzerinden sabit hatları 1 yıl boyunca ücretsiz olarak arama, Skype Wi-Fi erişim noktalarından sınırsız kullanım hakkı ve 2 yıllığına 200 GB SkyDrive alanı verilecek.

Şimdilik Microsoft’un tanıttığı yeni modellerle ilgili gelişmeler bu kadar. Yeni gelişmeler olduğunda sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.