Microsoft, Bulut Depolama Servisi OneDrive’ı Kullanıma SunduDestek: Test Link
İnternet

Microsoft, bir süre önce SkyDrive adıyla yayında olan ve adını değiştirerek OneDrive yaptığı bulut depolama servisini kullanıma sunduğunu duyurdu. OneDrive kullanmaya başlayan ilk 100 bin kullanıcı, 1 yıl boyunca 100 GB kapasiteden faydalanacak.

Kullanıcılar yeni OneDrive servisi ile belge, video, fotoğraf ve diğer dosyaları saklamanın yanı sıra gelişmiş dosya paylaşım özelliklerinden de faydalanıyor. Platformun Windows Phone, iOS, Android ve Xbox uygulamaları da güncellendi. Böylece OneDrive servisinde depolanan dosyalara mobil platformlardan da kolayca ulaşmak mümkün.

Microsoft tarafından gerçekleştirilen Harris Poll çalışmasına göre, bulut kullanıcılarının yüzde 66’sı cihazlarda depoladıkları içerikleri başka herhangi bir ortamda yedeklemiyorlar. Bu kullanıcıların yüzde 69’u ise depoladıkları verileri kaybetmektense cihazı kaybetmeyi tercih edeceklerini ifade ediyorlar.

İnternet üzerinde ücretsiz ve yüksek kapasiteli depolama alanı sağlayan OneDrive, kullanıcılara dosyaların güvenli ve her yerden kolayca ulaşılabilecek bir şekilde yedeklenmesi için ideal bir alternatif sunuyor. OneDrive servisine kayıt olan tüm kullanıcılara sunulan 7 GB’lık depolama alanı, 7 bine yakın fotoğrafın depolanmasına olanak tanıyor.

Standart olarak kayıtlı tüm kullanıcılara 7 GB depolama alanı sunan OneDrive, istendiğinde 50, 100 ve 200 GB’lık ücretli depolama alternatifleri sunuyor. Arkadaşlarına OneDrive tavsiyesinde bulunan kullanıcılar, davetlerini kabul eden her kişi için 500 MB olmak üzere, 5 GB’a kadar ücretsiz ek depolama alanına sahip olacaklar. Ayrıca kamera yedekleme özelliğini kullananlara 3 GB’lık ücretsiz ek depolama alanı sağlanacak.

Mevcut SkyDrive kullanıcıları, SkyDrive için kullandıkları kullanıcı bilgileriyle OneDrive servisini kullanmaya devam edebilecekler. OneDrive hakkında daha fazla bilgi için www.onedrive.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.