Messenger Ekibinden Skype İle İlgili DuyuruDestek: Test Link
İnternet

MSN_Skype_guncelleme_webeyn

MSN efsanesinin kapanacağını ve Skype‘a geçiş yapılacağını bir süre önce sizlerle paylaşmıştık.

Bugün (20 Ocak) itibariyle birçok MSN kullanıcısına Messenger ekibinden bir mail gönderildi. Kullanıcılara gönderilen mail şu şekilde:

Messenger’ı Skype’a güncellemenin zamanı geldi!

Merhaba.

Var olan Messenger hizmetini dünya genelinde (Messenger’ın kullanılmaya devam edileceği Çin anakarası dışında) devre dışı bırakacağız ve Messenger ile Skype’ın mükemmel özelliklerini bir araya getireceğiz. Microsoft Hesabınızı (Messenger ID’nizle aynı şekilde) kullanarak Skype’a güncelleyip oturum açın ve tüm Messenger kişileriniz parmaklarınızın ucunda olsun. Önceden olduğu gibi anlık ileti gönderebilecek ve görüntülü sohbet edebileceksiniz. Ayrıca cep telefonunuzda ve tabletinizde Skype ile iletişim halinde kalmanın yeni yollarını keşfedeceksiniz.

Skype ile birlikte kullanabileceğiniz bazı özellikler

• PC, Mac, Windows Phone, iPhone, iPad, Android mobile, Kindle Fire ve diğer aygıtlardan anında ileti, görüntülü sohbet, telefon görüşmesi
• Ekranınızı arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşma
• Facebook arkadaşlarınızla görüntülü arama ve anında ileti
• Aynı anda en fazla on arkadaşla grup olarak görüntülü arama
• Ayrıca bunlar yalnızca başlangıç. Skype’ta keşfedilecek daha çok şey var

Messenger ekibinin kullanıcılarına gönderdiği mailde kafanızda soru işaretleri oluşmaması açısından bazı bilgiler de verilmiş.

Peki, bugün ve devre dışı bırakılma tarihi arasında ne olacak?
Messenger bugün de bildiğiniz şekilde çalışmaya devam edecek. Messenger oturumunu masaüstünüzde** açtıysanız, yükseltmeye dair dikkat çekici bir bildirimi göreceksiniz. Bildirimi tıkladığınızda, yükseltme isteği içeren yükleyici penceresi açılır. Bu pencere sizi Skype’ı yüklemek ve Messenger’ı otomatik olarak kaldırmak için yükleyici akışına yönlendirir.

Peki, devre dışı bırakılma tarihinden sonra ne olacak?
Messenger’ı masaüstünde kullanan kullanıcılar oturum açamayacak ve yalnızca Skype’a yükseltebilecek. Oturum açmaya çalışırsanız, bildirim görüntülenir. Devam ederseniz Skype’ı yüklemek ve aynı zamanda Messenger’ı otomatik olarak kaldırmak için yükleyici akışına yönlendirileceksiniz.

Skype’a cep telefonumda da güncelleyebilir miyim?
Evet! Skype; iPhone, Android ve kısa süre içinde Windows Phone 8’de de kullanılabiliyor. Cep telefonunuza en son Skype uygulamasını indirmenizi ve Messenger’ı kaldırmanızı öneririz. Önümüzdeki birkaç hafta içinde Microsoft Hesabınızla iPhone, Android ve Windows Phone 8 mobil uygulamaları üzerinden Skype’ta oturum açabileceksiniz. Messenger’ı kullandığınız başka bir telefonunuz varsa, Messenger bir süre daha çalışmaya devam edecektir.

Henüz Skype‘a geçiş yapmadıysanız ve bilgisayarınızda yüklü değil ise, Skype‘ın son sürümünü indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.. MSN adresinizle Skype üzerinde nasıl oturum açacağınızı kısa bir video ile anlatmıştık. Buraya tıklayarak hazırladığımız videoya ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.