MessageMe Uygulamasına Facebook EngeliDestek: Test Link
Mobil Dünya, Sosyal Ağlar

MessageMe-buyuk-webeyn

Bir süredir oldukça popüler olan ve sizlerle incelemesini paylaştığımız MessageMe uygulamasına Facebook‘tan bir engel geldi.

MessageMe WhatsApp, Viber ve BlackBerry telefonlardaki BBM alternatifi bir uygulama. Kullanıcılar MessageMe kullanan arkadaşlarını bulmak için Facebook‘taki arkadaş listesinde otomatik olarak arama yapabiliyor ve ekleyebiliyorlardı. TechCrunch’ın haberine göre Facebook, bu özelliği Vine için yaptığı gibi MessageMe‘de de kapattı.

MessageMe üzerinden aldığımız ekran görüntüsü:

MessageMe-Facebook-webeyn

“Facebook arkadaşlarını bul” butonu ile arama yapmak isteyen MessageMe iOS kullanıcıları, aktif olmayan bir ekran ya da hata ile karşılaşıyorlar.

Facebook, sunduğu hizmetleri kopyaladığını düşündüğü servislerin bu özelliğini kullanmasını engelliyor. En son Twitter tarafından satın alınan Vine için de aynı durum geçerliydi. Facebook tarafından henüz resmi bir açıklama gelmedi fakat MessageMe halâ App Store‘da en çok indirilen ücretsiz uygulamalar listesinde liderliğini koruyor. Google Play‘de de oldukça ilgi olduğunu belirtelim.

Yorumlar

  1. ben MessageMe uygulamasını bugun yukledim ve e-mail ile kayıt yaptım ancak facebook arkadaşlarımdan ikisi direkt MessageMe arkadaş listesinde gozukuyor.Bu iki kişi normalde telefon rehberimde kayıtlı da degıl.Bunun sebebi nedir ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • Verdiğiniz mail ya da başka sebeplerden ötürü olabilir. Belki de sizin yüklediğiniz zaman aralığında böyle bir engel / hata yoktu.

      Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.