Mailbox iOS Uygulaması İncelemeDestek: Test Link
Mobil Dünya

Mailbox uygulamasında mailin üzerine gelip soldan sağa doğru parmağınızı kaydırarak mailinizi okundu olarak işaretleyebilir ve çöp kutusuna gönderebilirsiniz. Mailin üzerine gelip parmağınızı soldan sağa doğru ekranın yarısına kadar kaydırdığınızda maili okundu olarak işaretleyip arşivlersiniz. Parmağınızı soldan sağa doğru ekranın yarısından fazlasına kadar kaydırdığınız ise maili çöp kutusuna gönderirsiniz. Bu kadar kolay olması hoşunuza gitti değil mi? Ancak Mailbox uygulamasının sağladığı kolaylıklar, bunlarla sınırlı değil.

Parmağınızı mailin üzerine gelip sağdan sola doğru kaydırdığınızda ise maili daha sonra okumak üzere ayarlayabilir veya listeleyebilirsiniz. Mailin üzerine gelip parmağınızı sağdan sola doğru ekranın yarısına kadar kaydırdığınızda karşımıza daha sonra oku menüsü çıkıyor.

Daha sonra oku özelliği sayesinde mailiniz gün içerisinde, bu akşam, yarın, bu hafta sonu, gelecek hafta, bu ay içerisinde veya bir gün seçeneği seçerek Mailbox uygulamasının zamanı gelince o maili hatırlatmasını isteyebilirsiniz. Ayrıca mailin ne zaman hatırlatılacağını takvim üzerinden tarih ve saat olarak sizde belirleyebilirsiniz.

Parmağınızı sağdan sola doğru ekranın yarısından fazlasına kadar kaydırdığınızda ise maili arşivleyip seçtiğiniz bir listeye ekleyebilirsiniz. O maili daha sonra listeye girerek okuyabilirsiniz.

Ayrıca mailin üzerine basılı tutarak maili başa veya sona alabilirsiniz.

Mailbox App Store bağlantısı: https://itunes.apple.com/us/app/mailbox/id576502633?mt=8

SONUÇ

İncelememiz uygulamanın yeteneklerine göre fazla detaylı olmadı ancak en çok ön plana çıkan özelliklerini sizlere aktarmaya çalıştık. Mailbox uygulaması kolay ve sade arayüze sahip olduğu için birçok kullanıcının hoşuna gidecektir. 1 haftalık kullanma ve test aşamasından sonra, değiştirmeyi de düşünmüyorum ancak bazı kişiler tarafından aşırı sade olarak karşılanabilir.

Mailbox uygulamasına yazımızda da belirttiğimiz gibi sadece Gmail hesaplarını ekleyebiliyoruz. Diğer mail istemcilerini kullananlar Mailbox uygulamasını tercih etmekten kaçınabilir. Bu da uygulamanın en çok dikkat çeken eksiği olarak göze çarpıyor ama diğer mail istemcilerinin de ileride ekleneceği söyleniyor.

Uygulamanın şuanda Android versiyonu ne yazık ki bulunmuyor. Mailbox uygulamasını beğenmezseniz sizlere Gmail veya Apple‘ın kendi mail uygulamasını alternatif olarak önerebiliriz.

ayrac

Mailbox’ı nasıl buldunuz?

 

Sayfalar: 1 2

Yorumlar

  1. Teşekkürler. Kalemine sağlık. Güzel bir inceleme yazısı olmuş. Ben de sırada bekleyenlerdenim. Daha önümde 75.000 kişi var. Ama bekleyeceğim. Uygulamayı ilk indirdiğimde önümde 259.000 kişi vardı. Şu an GMail uygulamasını kullanıyorum ama sıra bana gelince hemen kullanmaya başlayacağım.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  2. Siz kurban olun 130.000’lere ben 800.000 kişi bekliyorum, ben ne yapayım ? Şaka bir yana uygulama gayet hoş sıram gelsin kullanmaya başlayacağım. Öte yandan çok hoş bir inceleme olmuş, ellerine sağlık yazan arkadaşın.. 🙂

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.