Mailbox iOS Uygulaması İncelemeDestek: Test Link
Mobil Dünya

Mailbox_logo

Mailbox uygulaması, AppleiOS platformunda Gmail hesabınızdaki mailleri takip etmenizi sağlıyor. Uygulama,  gösterilen yoğun ilgiden dolayı rezervasyon ile kayıt kabul etmeye başladı ve 7 Şubat 2012 tarihinde yayınlandıktan sonra rezervasyon sistemi ile sıranız geldiğinde uygulamayı kullanmaya başlıyorsunuz.

“Cep telefonu uygulamasında sıra mı olur, bankada sıra mı bekliyoruz?” dediğinizi duyar gibiyiz… App Store‘da yerini almadan önce mailboxapp.com adresinde yayınladıkları bir video ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Mailbox uygulaması, kullanıcıların uygulamaya aşırı yüklenmesi sonucu sunucuların devre dışı kalmasını ve kullanıcıların mağdur olmasını engellemek için rezervasyon sistemi getirdi. 7 Şubat 2012 tarihinde iOS için yayınlanan Mailbox uygulamasını ilk günde yaklaşık 500.000 kişi indirdi ve bu sayı her geçen gün arttı.

Apple‘ın iOS platformunu çoğu kullanıcı “kolay kullanıcı arayüzü” olduğu için tercih ediyor. Siz karışık bir arayüzü kullanmak ister miydiniz? Mailbox uygulamasının geliştiricileri bunu fark ederek en kolay ve en sade arayüzü geliştirmeye çalıştı ve başardı. Mailbox uygulamasının bu kadar çok ilgi görmesinin nedenlerinden birisi bu oldu.

WeBeyn olarak Mailbox uygulaması için uygulamayı yükleyerek rezervasyon sistemine kayıt olmuştuk ve 7 Şubat tarihinde yayınlanmasından 2 gün sonra uygulamayı kullanmaya başladık. Sizler için detaylı olarak inceledik.

Mailbox uygulamasına ilk aşamada sadece Gmail hesaplarınızı ekleyebiliyorsunuz ancak ileride diğer e-posta istemcilerinin de ekleneceği söyleniyor. Uygulamada maalesef Türkçe dil desteği yer almıyor, İngilizce olarak karşımızı çıkıyor.

Mailbox uygulamasının sol üstünde yer alan butona basarak yan menüyü açabilirsiniz. Yan menü, uygulamaya eklediğiniz mail hesaplarınızı daha sonra oku olarak işaretlediğiniz, listelediğiniz, arşive eklediğiniz, çöp kutusuna taşıdığınız ve gönderilen maillere kolayca erişim sağlamanıza yardımcı oluyor.

Ayrıca, yan menüden Mailbox uygulamasının Ayarlar ve Yardım sekmesine de ulaşabilirsiniz.

» Devam [2.sayfa]

Sayfalar: 1 2

Yorumlar

  1. Teşekkürler. Kalemine sağlık. Güzel bir inceleme yazısı olmuş. Ben de sırada bekleyenlerdenim. Daha önümde 75.000 kişi var. Ama bekleyeceğim. Uygulamayı ilk indirdiğimde önümde 259.000 kişi vardı. Şu an GMail uygulamasını kullanıyorum ama sıra bana gelince hemen kullanmaya başlayacağım.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  2. Siz kurban olun 130.000’lere ben 800.000 kişi bekliyorum, ben ne yapayım ? Şaka bir yana uygulama gayet hoş sıram gelsin kullanmaya başlayacağım. Öte yandan çok hoş bir inceleme olmuş, ellerine sağlık yazan arkadaşın.. 🙂

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.