LoL Türkiye Büyük Finali Şampiyonu Belli OlduDestek: Test Link
Oyun Dünyası

League of Legends Türkiye Büyük Finali şampiyonu DP.Kaspersky Lab oldu.

Team Turquality Blue karşısında 3-0’lık bir seri galibiyet ile finale damgasını vuran DP.Kaspersky Lab, 40.000 TL nakit ödülün yanı sıra, Avrupa’da ve belki Amerika Sezon 3 Finallerinde Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı.

LoL-final-webeyn-1

Türkiye e-spor tarihinin en büyük etkinliği muhteşem bir finalle tamamlandı. LoL TV canlı yayınını rekor sayıda sihirdar takip ederken, Küçük Çiftlik Park’ta da manzara farksızdı. Hem üçüncülük hem de şampiyonluk maçları sırasında coşku görülmeye değerdi.

TBF’de heyecan HWA Kingston – ANT GamerMarket takımları arasındaki üçüncülük mücadelesi ile başladı. Hayli yakın skorlar ve beraberlikle geçen ilk 2 maçın ardından seri, son maçta HWA’nın üstünlüğü ile sonuçlandı.

LoL-final-webeyn-2

Şimdiye kadar hep finalde görmeye alıştığımız HWA, Türkiye Büyük Finali’nde üçüncülük ve 10.000 TL ödül ile yetindi. ANT ise bu muhteşem atmosferde tecrübe kazanmış, izleyicilerin takdiri ve alkışıyla Küçük Çiftlik Park’tan ayrılmış oldu.

League of Legends 3. Sezonu Türkiye Şampiyonu’nu belirleyecek final serisinde rakipler DP.Kaspersky Lab ve Team Turquality Blue takımlarıydı. Finallerde karşı karşıya görmeye alışmadığımız bu iki ekip, TBF’de bir ilki yaşatmak için karşımızdaydı.

LoL-final-webeyn-3

Takımların her ikisi de hem muhteşem ödüller kazanmak hem de GamesCom’dan Amerika’ya kadar giden rüya gibi bir macera yaşamak için şampiyonlarını Sihirdar Vadisi’ne indirdiler. Tüm bu hedefler için finale çok iyi hazırlandığını hissettiren DP.Kaspersky Lab, yine 3-0’lık bir seri ile finale damgasını vurdu.

40.000 TL nakit ödül ile Avrupa’da ve belki Amerika Sezon 3 Finallerinde Türkiye’yi temsil etme hakkı DP.Kaspersky Lab’ın oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.