LINE Online ve Offline Arasındaki Sınırları KaldırıyorDestek: Test Link
Mobil Dünya

LINE, Japonya’da sunulması planlanan uygulama üzerinden taksi çağırma, harita, blog oluşturma, ücretli resmi hesaplar, müzik dinleme ve yemek sipariş etme gibi özelliklerin yanı sıra küresel hizmetleri ile de dünyanın bir numaralı mobil platformu olmayı hedefliyor.

560 milyon kullanıcısıyla dünyanın en büyük mobil platformlarından biri olan LINE, mevcut ve yeni ticari girişimlerini sunmak için LINE Conference Tokyo 2014’e ev sahipliği yaptı. LINE’ın en güncel bilgilerinin ve başarılarının duyurulduğu konferansta 560 milyonu geçen kullanıcı sayısının yanı sıra ilk defa aktif kullanıcı sayısı hakkında da bilgi verildi. Yeni açıklanan bilgilere göre LINE’ın aylık aktif kullanıcı sayısı 170 milyona yaklaştı. LINE gelecek planlarından bahsederken hedeflerinin online (çevrimiçi) ve offline (çevrimdışı) arasındaki sınırları kaldırarak “yaşam” teması altında yeni hizmetler ve ticari fikirlerle günlük hayata daha fazla entegre olmayı hedeflediğini ifade etti.

LINE TAXI

LINE TAXI

LINE şu anda sadece Japonya’da sunulması planlanan uygulama üzerinden taksi çağırma, harita, blog oluşturma, ücretli resmi hesaplar, müzik dinleme ve yemek sipariş etme gibi özelliklerin yanı sıra küresel hizmetleri ile de dünyanın bir numaralı mobil platformu olmayı hedefliyor.

LINE PAY ile alışveriş kavramı değişiyor

2014 sonuna doğru tüm dünyada hizmete sunulması planlanan LINE PAY, iPhone ve Android akıllı telefonlarda LINE uygulamasını kullanarak çeşitli hizmetlere ait ücretlerin ödenmesini sağlıyor. Ödemeler hesabın bir kredi kartıyla bağlanmasıyla ya da anlaşmalı bankalardan hesaba para yüklenerek yapılabilecek.

LINE PAY

LINE PAY

LINE’ın eşsiz özellikleri sayesinde “Share Payment” özelliğini kullanan LINE kullanıcıları aldıkları ürün ya da hizmetlerin ücretini arkadaşlarına paylaştırabilecek. Ayrıca kullanıcılar “Send Money” özelliğini kullanarak arkadaşlarının banka hesaplarına para gönderebilecekler. “Withdrawal” özelliği sayesinde ise kullanıcılar gönderilen parayı hesaplarının bağlı olduğu banka hesaplarına aktarabilecekler. Üç farklı güvenlik önleminin alındığı serviste; LINE hesabının dışında bir şifre ikinci güvenlik önlemi olarak yer alacak. Ayrıca şifreyi görüntülemek için Apple Touch ID ile parmak izi teyidinin yanı sıra bilgisayar üzerinden yapılacak işlemlerde akıllı telefon teyidi zorunlu olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.