LINE Kullanıcı Sayısı 300 Milyonu AştıDestek: Test Link
Mobil Dünya

Mobil mesajlaşma uygulamalarından biri olan LINE, dünya genelinde 300 milyon kullanıcıya ulaştığını, 2014 hedefinin ise 500 milyon kullanıcı olduğunu duyurdu. Facebook’un 54 ayda, Twitter’ın ise 49 ayda ulaştığı 100 milyon kullanıcı barajını 19 ayda geçen LINE, takip eden 6 ayda kullanıcı sayısını 100 milyon daha artırmıştı. LINE’ın 200 milyondan 300 milyon kullanıcıya ulaşması yalnızca 4 ay sürdü.

23 Haziran 2011 tarihindeki lansmanının ardından kullanıcılarına sesli ve görüntülü konuşmadan sticker’lara kadar zengin ve çeşitli özellikler sunan LINE, kullanıcı tabanında şaşırtıcı bir büyümeye sahip oldu.

300 milyon barajını aşmayı Türkiye’de de özel bir etkinlikle kutlayan LINE, Türkiye’deki kullanıcılarına teşekkür etmek için 26 Kasım tarihinde aralarında nazar değmesin ifadesinin de olduğu, Türk halkının kendine has iletişim biçimlerini içeren özel bir ücretsiz sticker seti sunacak.

Türkiye’de son olarak ünlü karikatüristlerden Erdil Yaşaroğlu’yla işb irliği yaparak Bidon isimli kedi karakterini sticker setlerine ekleyen LINE, Kurban Bayramı için de el öpme ve şeker toplama gibi Türk kültürünü yansıtan özel bir set hazırlamıştı. Ayrıca Paul McCartney gibi ünlülerin sticker’larıyla tüm dünyada ilgi toplayan LINE Türkiye’de de reklam yüzleri Gürbey İleri ve Kadir Doğulu’nun sticker’larını da yaptı.

Hedef 500 milyon

Aynı yıl içerisinde hem 100 milyon hem de 300 milyon kullanıcı hedefine ulaşmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden LINE Corporation CEO’su Akira Morikawa, “Küresel pazar akıllı telefonlara yönelirken, LINE etkileyici sticker’ları, kullanışlı sesli ve görüntülü konuşma özelliği ve LINE kullanıcılarının arkadaşları ile eğlenebilecekleri oyunlarıyla kendisini yalnızca mesajlaşma fonksiyonu sunan araçlardan ayırarak pazara damgasını vurdu. Yeni özellikler geliştirmek ve hizmet kalitemizi sürekli geliştirmek için iletişimin tüm imkanlarını araştırmaya devam edeceğiz. Hedefimiz 2014 yılı içerisinde 500 milyon kullanıcıya ulaşmak ve LINE’ı dünyanın en iyi iletişim servisi haline getirmek.” dedi.

Hindistan, Fransa, Almanya, İtalya ve Batı Avrupa ülkelerinde yeni kullanıcılar kazanmaya odaklanan LINE bir yandan yerelleştirilmiş tanıtım aktiviteleri yaparken diğer yandan yerel GSM operatörleri ve cihaz üreticileriyle işbirliklerini güçlendiriyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.