LG’nin Sesle Kontrol Özelliği Tüm Ürün Gamına YayılıyorDestek: Test Link
İnternet

Sesle kontrol kolaylığını ürünlerinde kullanmaya başlayan LG, bu özelliği yaygınlaştırmaya devam edecek.

LG Electronics, sesle kontrol özelliğini ürün gamında yaygınlaştırmaya başladı. Kullanıcıların sesli komut vermesine dayanan bu özellik, LG Smart TV’lerin Sihirli Kumandası’nda bulunurken, bazı ülkelerde beyaz eşya ürünleri için de aktif olarak kullanılmaya başlandı. Şu anda globalde satılan LG beyaz eşyalarda aktif olarak bulunan bu özelliğin bir süre sonra Türkiye pazarındaki beyaz eşyalara da dahil olması planlanıyor.

LG Smart TV’lerin vazgeçilmez unsuru olan Sihirli Kumanda, bu yılın başından itibaren sesli komut özelliğiyle geliştirilerek kullanıcılarla buluşturuldu. Tüketicilerin TV izleme deneyimini büyük oranda geliştiren bu özellik sayesinde konuşur gibi TV’nizi yönetebiliyorsunuz.

Ev işlerinde sesli komut talebinin oluşması üzerine LG Electronics beyaz eşya ürünlerinde de bu yönde Ar-Ge çalışmalarına başladı. Sonucunda akıllı beyaz eşyalar sesli komut özelliğiyle yenilendi ve tüketicilerin büyük beğenisini topladı. Klima, buzdolabı ve robot süpürgelerde öne çıkan bu kolaylık, NFC (Near Field Communication-Yakın Alan İletişimi) ile akıllı telefonun ürüne yaklaştırılıp senkronize edilmesiyle başlıyor. Sonrasında kullanıcılar evden uzaktayken akıllı telefonlarına sesli komut vererek süpürgeyi çalıştırmak, klimayı açmak gibi işleri başlatabiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.