LG Yeni Yılda Kavisli Ekran Teknolojilerine OdaklanacakDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

Kavisli ekran teknoloijerine sahip ürünleriyle dikkat çeken LG Electronics, yeni yılda bu teknolojiye odaklanacak.

LG Electronics kavisli ekran teknolojilerini içeren ürünlerini birer birer pazara sunmaya başladı. CES 2014 Fuarı’nda dünyanın ilk 21:9 formatındaki CURVED ULTRA HD TV’sini tanıtan şirket, kısa bir süre önce Asya’da kavisli akıllı telefonu 6 inç’lik G Flex’i tüketiciyle buluşturdu. Her iki ürünün de 2014 yılında Türkiye’de olması bekleniyor.

Dünyanın en büyük kavisli ekran tasarımına sahip televizyonu olma özelliği taşıyan 105UB9 LG CURVED ULTRA HD TV, 21:9 sinemaskop formatı ile sinemadaki izleme deneyimini evlere getiriyor. 11 milyon piksel ekran çözünürlüğe (5120 x 2160) sahip TV için büyük ekranda renk keskinliği ve derinliğini sağlamak amacıyla özel bir teknoloji geliştirildi. Thin Film Transistor (TFT) isimli bu yeni teknoloji, renk sızmasını önlüyor ve arka aydınlatmadaki düzensizlik sorununu ortadan kaldırıyor.

Kavisli ekran teknolojisine sahip akıllı telefon LG G Flex, 6 inç büyüklüğünde. 720p POLED ekranlı ürün, 7.9 mm kalınlığında ve sadece 177 gram ağırlığında. 3500 mAh gibi yüksek kapasiteli bir pille gelen bu özel telefonun bir diğer önemli özelliği arka kapağının kendi kendini tamir etmesi. Özel bir materyalden yapılan arka kapak, çizilme durumunda kendini anında tamir edebiliyor ve yeni görüntüsünü koruyor.

Kavisli ekran teknolojilerinde çığır açan LG, 2014 yılında yeni ürünlerinde bu teknolojiye ağırlık verecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.