LG ULTRA HD TV Ürün Gamı GenişliyorDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

LG Electronics 4K teknolojisine sahip TV gamını iki yeni ürünle genişletiyor. LG Electronics 84 inç ULTRA HD TV’nin ardından 4K teknolojisine sahip 55 ve 65 inç ULTRA HD modellerini küresel pazarda tüketicilerle buluşturduğunu açıkladı. Başlangıç olarak geçen ay Güney Kore’de piyasaya çıkan LA9700 HD TV serileri ABD’nin yanı sıra, İngiltere, Rusya ve Avustralya’da pazara sunulacak.

8.3 milyon piksel çözünürlüğe sahip 55 ve 65 inç ULTRA HD TV’ler, geleneksel televizyonların görüntü kalitesini dörde katlıyor. Tru-ULTRA HD motoru sayesinde görüntü kalitesi daha da zenginleşirken kullanıcılar tüm videoları ULTRA HD kalitesine yakın bir formatta izleme olanağı elde ediyor. Ürünün NANO FULL LED arka aydınlatması görüntüde daha derin siyahlık, parlaklık ve kontrast sunuyor. In-Plane Switching (IPS) özelliği ile 178 derecelik izleme açısı sağlıyor.

4.1 kanal sistemine sahip surrounding sistemli her iki LA9700 modelinde öne doğru açılan sürgülü hoparlör bulunuyor. Bu özel tasarım ünite, TV’nin içinde veya dışında kullanılabiliyor. TV’nin arkasındaki subwoofer ise surrounding sisteminde güçlü bir bas performansı sağlıyor.

LA9700 ULTRA HD TV, LG’nin ultra ince çerçeveli CINEMA SCREEN tasarımı sayesinde izleyicilere etkileyici bir izleme deneyimi sunuyor. Diğer yandan LG’nin Smart TV platformu dünya çapındaki tüm uygulamalar ve içerik sağlayıcılara rahat ulaşım sağlıyor. TV’yle birlikte gelen Sihirli Kumanda dili algılama ve hareket kontrol özelliği ile öne çıkarken menülerde kullanım kolaylığına olanak tanıyor. Sihirli Kumanda ile içerikler kolay şekilde aranabiliyor ve Smart TV oyunları keyifle oynanabiliyor.

LG’nin yeni 55 ve 65 inç ULTRA HD TV’lerinin olağanüstü 2D ve 3D görüntü kalitesi, uluslar arası saygın test ve belgeleme kuruluşu olan Intertek ve Underwriters Laboratuarı (UL) tarafından ödüllendirildi. Yeni LA9700 modellerinin tavsiye edilen fiyatları ABD’de 65 inç için 7 bin 999 dolar, 55 inç için 6 bin 999 dolar olarak belirlendi. Ürünlerin Türkiye’de sonbahar aylarında pazara sunulması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.