LG Nexus 4 İncelemeDestek: Test Link
İnceleme

LG ve Google ortaklığında hazırlanan Nexus 4, bir süredir misafirimizdi ve inceleme konuğumuz oldu. İşte ayrıntılar ve incelememiz…

2010 yılı başlarında Google’ın çeşitli firmalarla ortaklaşa hazırladığı Nexus telefonlarla tanışmaya başladık. Nexus 4 de bu Nexus’lardan birisi.

1

Kullanım ve dolaşımın oldukça rahat olduğu Nexus 4, 2012Ekim ayı sonunda tanıtılmıştı. Ülkemizde Aralık ayında satışına başlaması bekleniyordu fakat 2013 – Ocak ayında satışına başlandı. İlk duyurulmasının ardından birçok ülkede ilgi odağı olmayı başaran Nexus 4, kullanıcılarına oldukça iyi bir performans sunuyor.

Google’ın mobil işletim sistemi olan Android’i kullanıyor olması, fiyatının birçok telefona oranla daha ucuz olması ve özellikleri sebebiyle iyi bir performans sunması, LG Nexus 4’ü tercih etmeniz için başlıca sebeplerden.

Tasarım

Tasarım olarak değerlendirecek olursak LG Nexus 4, oldukça başarılı. Tutuşu zorlaştırmayan malzeme yapısının olması ayrıca güzel. Arka kapakta bulunan büyük Nexus logosu da dikkat çekiyor. Arka tarafta logo ile birlikte kamera ve LED dışında bir şey yok. Ön tarafta ise ön kamera ve en alt kısımda bildirim led’i bulunuyor.

Tuşlara gelecek olursak; LG Nexus 4’te ses açma – kapama tuşları ile birlikte tuş kilidi – power tuşu bulunuyor. Sol tarafta bulunan SIM yuvasına ise sivri uçlu bir şey ile kapağı çıkarıp microSIM’inizi yerleştiriyorsunuz.

2

Geri, Ana Ekran ve Uygulamalar’ın tuşu ekran dokunmatiği içerisine eklenmiş. Bu 3’lü dokunmatik ana tuş sürekli ekranda alt kısımda bulunuyor. Aslında sorun yaratır gibi gözükse de durum öyle değil. Pek çok yerde sorun yaratmıyor. Ayrıca herhangi bir videoyu açtığınızda da bu 3’lü tuş kayboluyor.

Sonraki sayfa [2]

 

Sayfalar: 1 2 3 4 5

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.