LG G2’de Ekran Görüntüsü AlmaDestek: Test Link
Nasıl Yapılır?

Teknoloji ile alakalı en güncel haberlere gözatmak ister misiniz? Tıklayın.

Bir süre önce LG’nin tanıttığı ve ülkemizde de satışa sunduğu LG G2’de ekran görüntüsü nasıl alınıyor? İşte detaylar.

LG, LG G2 modelinde akıllı telefon kullanıcılarının şimdiye kadar pek karşılaşmadıkları farklı bir tasarım deniyor. Günümüzde pek çok akıllı telefonda ses tuşları ile güç tuşu yanlarda ya da üstte bulunurken, LG G2’de bu tuşlar arka tarafta yer alıyor.

Okurlarımız tarafından gelen sorulardan birisi, LG G2’de nasıl ekran görüntüsü alındığıyla ilgiliydi. LG G2’de ekran görüntüsü almak çok kolay.

LG-G2-arka-webeyn

Arka taraftaki tuşlardan, ses kısma (en alttaki) tuşu ile güç tuşuna (ortadaki) aynı anda bastığınız anda ekran görüntüsünü alıyor ve kaydediyor. Unutmamanız gereken noktanın tek tek değilde bu iki tuşa aynı anda basmanız olduğunu söyleyelim.

Diğer bir yöntem ise QuickMemo. Home tuşunu yukarı doğru sürüklediğinizde çıkan kısayollarda sağdakine (QuickMemo) girip dilerseniz eklemeler de yapıp görüntüyü galeriye kaydedebilirsiniz.

LG’nin en üst seviyedeki bu modelini inceledik. Buraya tıklayarak incelememize ulaşabilirsiniz.

 

Yorumlar

  1. Ekran çıtalarını daraltmaları güzel olmuş ama tuşları arkaya konumlandırmaya gerek yoktu. Kesinlikle kullanışsız. Ama nasılsa tuş kilidi ekrana dokununca kapanıp açılıyor o tuşları çok kullanmıyoruz

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.