Lenovo’dan Yeni Akıllı Telefon: Lenovo Vibe XDestek: Test Link
Mobil Dünya

Dünyanın lider PC firmalarından Lenovo, IFA 2013 kapsamında sergilediği yeni akıllı telefonu Vibe X’i gümüş gövdeyle çevrelenen sadece bir kurşun kalem inceliğine, benzersiz performans ve ekran deneyimini sığdırmayı başardı.

IFA 2013’te tanıtılan Vibe X akıllı telefon, sadece bir kurşun kalem inceliğinde ve tüm rakiplerinden daha hafif. Aynı zmanada benzersiz akıllı uygulamaları ve ekran deneyimiyle, fuarın en çok ilgi çeken akıllı telefonları arasında yer aldı.

Gümüş gövdeyle çevrelenen ve özel polikarbonat malzemeden tasarlanan Lenovo Vibe X akıllı telefon, 6,9 mm inceliğinde ve sadece 121 gram ağırlığıyla kendi kategorisinin en hafif telefonu. Arka kapağında yer alan lazer oymalı kumaş hissi veren yüzeyi ve alımlı yan krom vurgularıyla aynı zamanda şık bir aksesuara dönüşüyor.

Lenovo-Vibe-X-webeyn-2

Vibe X’i rakiplerinden ayıran tek farkın bu eşsiz tasarımı olmadığı belirtiliyor. Son teknolojiyle donatılmış ve kırılmaz özelliği olan “Corning Gorilla Cam” 5 inç ekranı, 1920×1080 full HD geniş görüntüleme açısına ve ultra net 440 piksel (PPI) gibi olağanüstü yüksek piksel yoğunluğuna sahip olduğundan kullanıcılara son derece net ve ayrıntılı resim keyfi yaşatıyor. Cihazın 20/20 Vision ekranı, eğimli ve çizilmeye karşı korumalı olduğundan dokunmatik deneyimini maksimuma çıkarıyor.

En son oyunları, uygulamaları ve videoları çalıştırmak üzere güçlü performans için Quad-Core MTK 1,5 GHz işlemci ile Android 4.2 işletim sistemiyle pazara sunulan cihazda, 2 GB bellek ve 16 GB dahili depolama alanı da bulunuyor.

Lenovo Vibe X, akıllı telefonla fotoğraf ve video çekme deneyiminde de çığır açıyor. Cihazda yer alan HD çift kamera, eşzamanlı olarak resim içinde resim fotoğrafları çekmek için kullanılırken, arka aydınlatmalı sensör (BSI) gece çekimlerinde karanlık etkisini yok ediyor. Ek olarak sunulan ve sallanmaya karşı koruma sağlayan özellikler de fotoğraflar da bulanıklık veya gecikmelerin azaltılmasına yardımcı oluyor.

13 MP çözünürlükteki arka kamera, otomatik odak, flaş ve gürültü azaltma gibi teknolojilerin de yer aldığı Vibe X, aynı zamanda kullanıcılara “Super Gallery” uygulamasını da sunuyor. Bu uygulamayla benzersiz özel etiketler ve klasörler oluşturup, fotoğrafları eğlenceli bir şekilde görüntülemek ve düzenlemek mümkün. Kullanıcılar aynı zamanda yap-bozlar oluşturmak ve belirli oyunları özelleştirmek için de fotoğrafları kullanabiliyor. Lenovo Vibe X’in “Süper Kamera” uygulaması ise efektler eklenmesini, fotoğraf veya videoların anında düzenlenmesini ve paylaşılmasını kolaylaştırıyor.

Cihaz, Lenovo’nun diğer yetenekli uygulamalarıyla da zenginleştirilmiş. Bunlardan Lenovo SHAREit, fotoğraf, video ve belgelerin rahatça paylaşılmasına yardımcı olurken, SECUREit uygulaması, birinci sınıf kötü niyetli yazılım koruması güvenliği sağlıyor. Lenovo SAVEit uygulaması ise, kullanıcılara ayarları, iletileri, arama günlüğünü ve telefon rehberi kişilerini yedeklemenin ve geri yüklemenin kolay bir yolunu sunuyor. Lenovo Vibe X’te kullanıcılar, önceden yüklenmiş Facebook ve Facebook Messenger uygulamalarını başlatıp, arkadaşlarının güncellemelerini ekran koruyucusu olarak da görüntüleyebiliyor.

Lenovo Vibe X ile ilgili yeni gelişmeler olduğunda sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.