Lenovo, IBM’in x86 Sunucu Birimini Satın AldıDestek: Test Link
Kurumsal

Dünyanın en büyük PC üreticilerinden Lenovo’nun 2005’te IBM’in PC işini satın almasıyla başlayan büyüme, her geçen yıl gelişerek devam ediyor. Son olarak dün itibariyle Lenovo, IBM’in x86 sunucu birimini 2.3 milyar USD’ye aldığını duyurdu.

Satışın gerçekleşmesinin ardından Lenovo, ilgili müşteri hizmetlerini ve bakım işlemlerini de devralacak. Müşterilerin bu konuda herhangi bir aksaklık yaşamaması adına, IBM’in bir süre daha Lenovo adına bakım hizmeti vermeye devam edeceği bildirildi.

Yine bu satın alma kapsamında, Raleigh, Şangay, Şenzen ve Taipei gibi büyük merkezler de dahil olmak üzere, dünyanın farklı bölgelerinden yaklaşık 7500 IBM çalışanının artık Lenovo ekibinin bir parçası olması bekleniyor.

“PC pazarındaki liderliğimizden sonra PC+ liderliğine de çok yakınız”

Lenovo Başkanı ve CEO’su Yang Yuanqing satın almayla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu anlaşma, karlı büyümemize katkı sağlayacağı gibi, PC+ stratejimizi geliştirecek işlere yatırım yapmak için ne kadar istekli olduğumuzu gösteriyor” dedi. Yuanqing ayrıca, “Doğru strateji, iyi yönetim, inovasyon tutkumuz ve sektör liderliği hedefimizle, bu yeni girdiğimiz alanda da kısa sürede büyüyeceğimizi öngörüyoruz” diye ekledi.

IBM Yazılım ve Sistemler Kıdemli Başkan Yardımcısı Steve Miller ise, “Bu stratejik satın almanın, büyük veri ve bulut hizmetleri gibi işimizin stratejik önem taşıyan noktalarına yeni değerler kazandıracağına inanıyoruz. IBM yenilik ve dönüşümde ne kadar etkin bir şirket olduğunu kanıtladı; bu sürecin ardından sistem ve yazılım inovasyonlarına odaklanarak, büyük başarılara imza atacağız” diye konuştu.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.