5 Binden Fazla Oyun Tutkunu League of Legends Festivali’nde BuluştuDestek: Test Link
Etkinlik

Riot Games’in League of Legends’a gönül verenleri buluşturduğu ilk League of Legends Festivali, 11 Ekim’de İstanbul’da gerçekleştirildi.

Riot Games’in Türkiye’de ilk kez düzenlediği League of Legends Festivali, 11 Ekim tarihinde 5 binden fazla katılımcısıyla İstanbul’da gerçekleştirildi. Ziyaretçiler gün boyunca gerçekleştirilen oyun turnuvaları, yarışmalar, ödüllü aktiviteler ve yıldız oyuncuların katıldığı gösteri maçlarıyla heyecan dolu bir gün geçirdi. Tüm katılımcılar, ayrıca Riot Games Türkiye çalışanları ve profesyonel League of Legends oyuncularıyla bir araya gelerek sorularına cevap bulma şansı yakaladı.

Biletleri haftalar öncesinden tükenen etkinlikte bir araya gelen coşkulu kalabalığın, Türkiye’de League of Legends’a gösterilen ilginin önemli bir göstergesi olduğunu söyleyen Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Hasan Çolakoğlu, “Riot Games olarak oyuncuya sunduğumuz deneyimi her şeyin önünde tutuyoruz. Oyuncuların bize gösterdiği bu yoğun ilgi, bu işi ne kadar doğru yaptığımızın bir kanıtıdır” dedi.

Katılımcıların neredeyse tamamını oluşturan genç kitlenin Türkiye’de eSporun gelişiminde ve geleceğinde belirleyici olacağını söyleyen Çolakoğlu, şöyle devam etti:

“Riot Games olarak Türkiye’de eSpor kavramını daha geniş kitlelerle buluşturmak ve yaygınlaştırmak adına büyük çaba gösteriyoruz. Bu yıl 10 bin kişinin katılımıyla düzenlediğimiz League of Legends Türkiye Finali’nden lider ayrılan takımın bölge şampiyonasını kazanıp dünya finallerine katılabilmesi, bizim için büyük bir adımdı. Festivalimize katılan gençler ve Türkiye’de League of Legends’a gönül verenler arasından Türkiye’de eSpor ateşini körükleyecek, uluslararası turnuvalarda ülkemizi gururlandıracak bireyler ve takımlar doğacağına inanıyorum. Bu potansiyeli keşfetmek ve güçlendirmek için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

eSpor, dünyanın birçok bölgesinde ve özellikle Asya’da profesyonel bir spor dalı olarak kabul ediliyor. Bu yıl 19 Ekim’de Güney Kore’nin başkenti Seul’de, 2002 yılı Dünya Kupası için inşa edilen Sangam Stadyumu’nda gerçekleştirilecek olan League of Legends Dünya Finali’ni kazanan takım, 1 milyon dolarlık ödülün sahibi olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.