Laptop Kullanıcılarına TavsiyelerDestek: Test Link
Bilgisayar

Laptop kullanıcısıysanız, ufak ama yararlı tavsiyelerimiz var..

Özen ve Temizlik
Laptop kullanıyorsanız, masaüstü bilgisayara gösterdiğiniz özenin daha fazlasını laptopunuza göstermelisiniz. Laptop kullanırken temiz ve özenli olmaya dikkat edin..

Kapağı Açma ve Kapatma
Laptop kapağını açarken çok sık yapılan hatalardan birisi kapağın sağ üst ya da sol üst köşelerinden tutarak kapağı açmak. Buna özellikle çok dikkat edin. Kapağı açarken kesinlikle sağ ya da sol üst köşeden kaldırarak değil, tam ortadan (web kamerasının olduğu yerden) kaldırarak kapağı açın.

Bilgisayar Başında Yiyecek
Bilgisayar başında birşey yememeye ve içmemeye mümkünse özen gösterin. Dökülebilir, kirlenebilir vs. birçok şey olabilir. Özellikle yağlı yiyecek (cips vs.) yemeyin. Yediysenizde ellerinizi tamamen temizlemeden kesinlikle tuşlara basmayın. Bu konuda hassas olduğunuz taktirde, tuşlarınızın temizliliği ve dayanıklılığı daha çok devam eder, iyi olur.

Klavye Tuşları
Tuşlara sert basmayın.. Özellikle bir süre masaüstü bilgisayar kullanıp daha sonra laptop kullanımına geçen kullanıcılar bunu çok sık yapmakta. Masaüstü bilgisayar klavyesine bastığınız gibi laptop klavyesine basmayın. Laptop daha hassastır, daha yumuşak olunmalı. Tuşlara yavaş basın, zamanla alışırsınız zaten..

Sert Zemin
Laptopunuzu bir sert zeminin (masa vs.) üzerine koyarken kesinlikle çarpmayın, sert ve bir anda bırakmayın. Zemin üzerine sarsmadan ve çarptırmadan koymaya özen gösterin.

Bunları yaptığınız ya da bunlara özen gösterdiğiniz taktirde emin olun laptopunuz birçok bilgisayardan daha temiz, daha iyi ve daha uzun ömürlü olacaktır..

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.