Koç Üniversitesi Öğrencileri Turkcell Superonline’ı Test EttiDestek: Test Link
İnternet, Mobil Dünya

Turkcell banner

Turkcell Superonline, Koç Üniversitesi öğrencilerine 1000 Mbps internet deneyimi yaşattı.

Turkcell Superonline, 1000 Mbps fiber internet ve kolaylığı ile ilgili “Fiber İnternet Deneyim Odası” hazırladı. Üniversite öğrencilerine yönelik etkinliklerinden ilki, Koç Üniversitesi ile gerçekleşti. Turkcell Superonline, Fiber İnternet Deneyim Odası’nda ağırladığı Koç Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ile Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinin lisans öğrencileri, gerçek fiberi deneyimleme ve saniyede 1000 Mb internetin farkını uygulamalı olarak görme fırsatı buldu.

İlk olarak öğrenciler bir saatlik Turkcell Superonline Genel Müdürlük binasındaki konferans salonunda fiber internet uygulamaları ve altyapısı hakkında eğitim aldılar. Daha sonra Fiber İnternet Deneyim Odası’na geçerek teoride öğrendikleri bilgileri saniyede 1000 Mb internet hızıyla deneme şansına sahip oldular.

Superonline

1000 Mbps davetleri devam ediyor
İnternet kullanıcılarına, 1000 Mpbs hızının, HD video gibi büyük verileri indirmeden online oyunlara kadar pek çok alandaki internet uygulamalarında yarattığı farkı görmelerini sağlamak amacıyla oluşturulan Fiber İnternet Deneyim Odası’ndaki etkinlikler, Kasım ayında Yıldız Teknik Üniversitesi, Aralık ayındaki İstanbul Teknik Üniversitesi ziyaretleri ile devam edecek. Fiber İnternet Deneyim Odası’nda belirli zamanlarda öğrencilerin yanı sıra, Turkcell Superonline’ın bireysel ve kurumsal müşterilerine yönelik çeşitli etkinlikler de düzenlenecek.

Türkiye’de dünya ile aynı anda fiber internet çağını başlatan ve evlere kadar 1000 Mpbs fiber interneti götüren ilk ve tek operatör olan Turkcell Superonline’ın fiber optik yatırımları, bugün dünyanın önde gelen operatörlerine örnek teşkil ediyor. Hali hazırda veri iletiminde teknolojinin geldiği son nokta olarak tanımlanan “fiber optik” üzerine önümüzdeki yıllarda da yeni bir teknolojinin gelmesi beklenmiyor. Turkcell Superonline’ın 4 yıl gibi kısa bir sürede 1,5 milyar TL yatırım yaparak oluşturduğu kendi altyapısı ile şu anda İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerimizin yanı sıra Kocaeli, Bursa, Adana, Gaziantep, Mersin, Samsun ve Antalya olmak üzere 10 ilde evlere kadar fiber internet hizmeti sunuluyor.

“IŞIK HIZINDA” İNTERNET: SANİYEDE 1000 Mb HIZ İLE NELER YAPILABİLİR?
Saniyede 1000 Megabite kadar çıkabilen fiber internet altyapısıyla yüksek bant genişliği isteyen bir çok işlem, aynı anda çok kullanıcıyla gerçekleştirilebiliyor. Örneğin, birden fazla kullanıcı ile yüksek hızlarda dosya indirme, online oyun oynama, upload, HD video stream etme gibi işlemler aynı anda sorunsuz yapılabiliyor. Ayrıca, 1000 Mbps fiber internet, aynı anda birden fazla bilgisayarın birbirlerine engel olmadan ve performans kaybı yaşanmadan internete bağlanmasına da imkan sağlıyor.

1000 Mbps internet hızıyla:
• 400 sayfalık bir roman kalınlığında 500’den fazla kitabı sadece bir saniyede indirmek,
• Her biri 45 dakikalık 20 müzik albümünü sadece 1 saniyede yüklemek,
• 1,5 saatlik HD kalitesinde bir filmi dakikalar içerisinde indirmek,
• 90 dakikalık HD bir filmi yaklaşık 3,5 dakikada yüklemek (2 Mbps ile 30 saatte yükleniyor)
• 1 GB’lik bir filmi 8 saniyede indirmek mümkün.

Turkcell Superonline hakkında

Türkiye’de dünya ile aynı anda fiber internet çağını başlatan Turkcell Superonline, Türkiye’de evlere kadar saniyede 1000 Mb’ye varan hızlarda internet erişimi sağlayan ilk ve tek telekom operatörüdür. Fiber yayılım stratejilerini Türkiye’nin 2023 vizyonuna paralel olarak belirleyen Turkcell Superonline, 4 yılda 1 milyon 133 bin haneye fiber internet sunabilir hale gelen altyapısını daha da genişletmek için yatırımlarına hız kesmeden devam etmektedir. Yenilikçi telekom operatörü Turkcell Superonline, bireylere, kurumlara, ulusal ve uluslararası telekom operatörlerine ses, data ve görüntü alanında iletişim çözümleri sunmaktadır. “İpek yolunu fiber yoluna dönüştürme” vizyonu ile çalışmalarını sürdüren Turkcell Superonline 60’ın üzerinde uluslararası operatörle işbirliği yapmaktadır. Yürüttüğü çalışmalarla İstanbul’u internetin başkenti yapma yolunda önemli adımlar atan Turkcell Superonline, Asya, Ortadoğu ve Avrupa arasında 2 milyar insanı birbirine bağlayan çok uluslu RCN projesi ve dünyanın önde gelen Tier-1 operatörleriyle yaptığı işbirlikleri sayesinde toptan müşterilerine doğudan batıya kesintisiz ve ışık hızında ulaşmalarını sağlayan bir köprü görevi üstlenmektedir.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.