Kingston’dan 4K Video Çekimi Destekleyen En Hızlı SD KartDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

Kingston Digital, 90MB/s’ye kadar okuma ve 80MB/s’ye kadar yazma hızına çıkarak 4K çözünürlükteki video çekimlerinde kullanılabilecek U3 hız sınıfında yeni SDHC/SDXC UHS-I Speed Class 3 SD kartını duyurdu.

Dünyanın lider bağımsız bellek üreticilerinden Kingston Technology’nin flash bellek şirketi olan Kingston Digital Inc., SD kart ürün yelpazesini en hızlı modelini ekleyerek genişletiyor. 16GB, 32GB ve 64GB depolama seçenekleriyle gelen U3 hız sınıfındaki yeni SDHC/SDXC UHS-I kartı, 4K ve diğer Ultra-HD çözünürlüklerde video çekim yapan profesyonel kullanıcılar için geliştirildi.

SD kart standartlarını geliştiren SD Birliği’nin son duyurduğu UHS-I U3 (Ultra High-Speed Bus, Speed Class 3), en az 30MB/s’lik okuma ve yazma hızı ile kesintisiz 4K video çekim yapmayı sağlayacak kadar yeterli bant genişliğini garanti ediyor. Kingston’ın SDHC/SDXC UHS-I Speed Class 3 kartı ise 90MB/s’ye kadar okuma ve 80MB/s’ye kadar yazma hızına ulaşarak, Class 10 SD kartlara kıyasla 9 kat fazla okuma hızı ve 8 kat fazla yazma hızı sunuyor. Daha fazla hız, çekimlerde meydana gelebilecek teklemeleri azaltarak video ve fotoğraflar için en iyi bütünlüğü sağlıyor. Ayrıca USB 3.0 kart okuyucu ile bilgisayara veri aktarımını hızlandırıyor.

Kingston-SDXC_UHS-I_U3_64GB-webeyn-2

Kingston’ın SDHC/SDXC UHS-I Speed Class 3 kartı, SDHC ve SDXC yuvaya sahip tüm cihazlarla uyumlu biçimde üretildi. Kullanıcıların DSLR, DSLM ve video kameralar gibi yüksek performanslı cihazlarda Full HD (1080p), Ultra HD (2160p), 3D, veya 4K2K çözünürlükleriyle sinema kalitesinde video çekebilmesine olanak sağlıyor. 4K video çekimin yanı sıra hızlı ya da sürekli çekim modunda yüksek yoğunluklu fotoğraf çekimi için, televizyon kaydı için ve canlı yayın için de kullanılabiliyor. Kullanıcılar, 64GB’lık kart ile 60 dakikalık 4K HD video veya RAW ve JPEG (8000 adete kadar 24MP görüntü) formatında yüksek yoğunlukta görüntüler elde edebiliyorlar.

Kingston SDHC/SDXC UHS-I U3 Flash Kart Özellikleri & Teknik Özellikleri:

·Çok yönlü: UHS-I uyumlu olmayan cihazlarla kullanımında Class 10 performansı.
·Standart: SD Kart Birliği’nin ilan ettiği özelliklerle uyumlu.
·Güvenli: Dahili yazma koruma düğmesi ile olası kazalarda veri kaybını önler.
·Uyumluluk: SDHC & SDXC cihazlarıyla uyumlu; SDXC kartları, etkin SDHC cihazları/okuyucuları ile uyumlu değildir.
·Dosya formatı: FAT32 (SDHC 16GB–32GB), exFAT (SDXC 64GB)
·Garanti: Ömür boyu
·Kapasite: 16GB, 32GB, 64GB
·Ebatlar: 24mm x 32mm x 2,1mm
·Çalışma Sıcaklığı: -25°C ila 85°C
·Saklama Sıcaklığı: -40°C ila 85°C
·Voltaj: 3,3v
·Performans: 90MB/s’ye kadar okuma ve 80MB/s’ye kadar yazma, UHS-I Speed Class 3 (U3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.