Kingston CES 2014 DotA 2 Hız Aşırtma TurnuvalarıDestek: Test Link
Oyun Dünyası

Kingston, CES 2014’e DotA 2 ve hız aşırtma turnuvalarıyla damga vuracak. Türkiye dahil olmak üzere dünyanın hemen her yerinden e-spor takımlarının ve hız aşırtmacıların katılımına açık olan yarışmalar için başvurular başladı.

• 16 Profesyonel e-spor takımı 50.000 dolarlık ödüller için mücadele verecek
• Beş finalist maksimum bellek frekansını yakalamak için yarışacak
• Her iki yarışmanın finali de Uluslararası 2014 CES etkinliğinde gerçekleşecek

Dünyanın bağımsız lider bellek üreticisi Kingston, iki global yarışmayla e-spora ve e-spor severlere verdiği desteği gösteriyor. “HyperX DotA 2 League” yarışması kapsamında dünyanın en iyi 16 DotA 2 ekibi, büyük para ödülü için mücadele verecek. Ayrıca HyperX’in global hız aşırtma (overclock) yarışması ile teknoloji severler yeni rekorlara imza atacaklar. Her iki yarışmanın finali de Las Vegas’da düzenlenen Uluslararası 2014 CES’de (Tüketici Elektroniği Fuarı) gerçekleşecek. Türkiye dahil olmak üzere dünyanın hemen her yerinden e-spor takımlarının ve hız aşırtmacıların katılımına açık olan yarışmalar için başvurular başladı.

kingston-turnuva-webeyn-2

16 takımın, toplamı 50.000 doları bulan ödül için yarışacağı HyperX DotA 2 League turnuvası, bu ayın sonuna doğru başlayacak. Ayrıca finale kalan 4 finalist takımın Las Vegas’a uçuşu ve otelde konaklaması Kingston tarafından karşılanacak. “Üç haritanın en iyisi” şeklinde düzenlenecek maçların hepsi, canlı yayımlanacak ve meraklıları tarafından takip edilebilecek.Yarışma formatı ve ilgili tüm detaylara www.d2l.gg/ adresinden ulaşabilirsiniz.

HWBOT’la ortaklaşa düzenlenen hız aşırtma yarışması kapsamında; hız aşırtmacılar ve performans tutkunlarını hedef alan öncü web siteleri, Maksimum Bellek Frekansı, Super PI ve Intel XTU Benchmark’larında en yüksek skoru elde etmeye çalışacaklar. 4 Kasım’a kadar sürecek online eleme süreci boyunca, her hafta yeni bir kazanan seçilecek ve sona kalan 5 finalist, Ocak ayında düzenlenecek CES 2014’te yarışacak. Finallerde kullanılacak gerekli donanım bileşenleri, Kingston’ın partnerlerinden ASUS, Cooler Master ve Intel tarafından sağlanacak. Tüm kurallara http://www.kingston.com/hyperxhot13 linkinden göz atabilirsiniz.

Kingston’ın HyperX Global Stratejik Pazar Müdürü Annie Leung, konuyla ilgili şunları söyledi: “HyperX DotA 2 turnuvası, en iyi profesyonel oyun takımlarının birbirleriyle mücadele ettiği ve hayranlarının her dakikasını online olarak canlı takip edebileceği destansı bir organizasyon olacak. Ayrıca HyperX belleklerinin ne kadar zorlanabileceğini göreceğimiz global hız aşırtma yarışması için de büyük heyecan duyuyoruz. Her iki etkinlik de oyuncular ve meraklıları için eğlenceli ve heyecan verici olacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.