Spectrum Medya, Faaliyetlerini Karnaval Media Group Olarak SürdürecekDestek: Test Link
Kurumsal

Türkiye’nin önde gelen radyo yayıncılarından Spectrum Medya, kurumsal yapılandırma çalışması kapsamında Karnaval’ın adını kullanıp Karnaval Media Group olarak faaliyetlerini sürdürecek.

Karnaval Media Group, yeniden yapılandırma süreci sonrasında misyonunu “Mobil öncelikli, içerik bazlı, teknoloji odaklı bir medya grubu” olarak yeniden tanımladı. Karnaval Media Group CEO’su Ali A. Abhary yaptığı açıklamada “Bu bizim geleneksel bir radyo şirketinden, gerçek bir 21. yüzyıl yeni-medya kuruluşuna geçişimizin son adımıdır” dedi ve devam etti: “Yaptığımız tüm işler dinleyicilerimizi daha iyi tanımaya yöneliktir. Bu amaçla veri analizleri, üyelik sistemi ve hedefleme teknolojilerini kullanıyor ve artan mobil trafiği ile birlikte dinleyicilerimizin ihtiyaçlarına yönelik işlere odaklanıyoruz”

Karnaval Media Group dört temel birim çerçevesinde yapılandırılmış olacak:

Karnaval Radio Networks: FM ve uydu yayınlarının yanı sıra, akıllı telefon, tablet ve Smart TV uygulamalarıyla dinleyicilerine ulaşan 20 radyo istasyonu ile Türkiye’nin en büyük FM & dijital yayın yapan radyo kuruluşudur. Dünyada ölçümlenen dijital radyo platformları arasında 7. sırada yer alan Karnaval Radio Networks çatısı altında radyo sektörünün en köklü markalarından Süper FM, Metro FM, Virgin Radio, Joy Turk ve Joy FM’in yanı sıra Borusan Klasik, BabyJoy, Zeplin, JoyJazz, Efsane…Sezen gibi bir çok farklı müzik zevkine hitap eden radyo kanalları yer almaktadır. Dinleyicilerin severek takip ettiği ve kullandığı Karnaval Radyo uygulaması 2.9 milyon kez indirilmiştir. Karasal yayın ağı ile Türkiye’nin %65’ine ulaşan Karnaval Radio Network, dijital ve karasal yayını ile toplam 11 milyona ulaşan dinleyici kitlesi ile Türkiye’nin en büyük radyo grubudur.

Karnaval.com: Sosyal bir eğlence platformu olan Karnaval.com, Facebook ve Twitter’ın gücünü de kullanarak orijinal içeriklerini 18-34 yaş arasındaki hedef kitlesine ulaştırmaktadır. Karnaval.com, comScore Temmuz 2014 “Aylık Ortalama Ziyaret” verilerine göre kullanıcıları ile en yüksek bağı kuran web sitesidir. (User Engagement)

K-Studios: Türkiye’de gerçek bir multi-channel network oluşturabilmek amacıyla kurulan K-Studios, oluşturduğu orijinal video içeriklerini Youtube ve Karnaval TV aracılığıyla kullanıcılarına sunmaktadır. Portföyü arasında Türkiye’de en yüksek üye sayısına sahip 7. Youtube kanalı olan JoyTürk Akustik de yer almaktadır.

Karnaval One: 2014’ün son çeyreğinde lansmanı yapılacak olan Karnaval One, kullanıcılarına müzik zevklerine göre listeler oluşturabilmenin yanı sıra müzik dışındaki içerikleri de birleştirme fırsatı tanıyacak ve Türkiye’nin “Akıllı Radyo” konseptine dayanarak üyelik sistemi ile çalışan ilk müzik servisi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.