Kablosuz Ağ Pazarının Lideri TP-LINKDestek: Test Link
Kurumsal

Bağımsız araştırma kuruluşu IDC’nin dünya kablosuz ağ pazarına yönelik araştırmasına göre TP-LINK, yine dünya lideri oldu. Küresel kablosuz ağ (WLAN) pazarında geçen yıla göre pazar payını artırarak yine lider olan TP-LINK, 2013 yılında yüzde 40.56’lık pazar payı elde etti.

Hem adet hem gelir açısından dünya WLAN pazarında son yılların lider şirketi TP-LINK, dünya genelinde ekonomik kriz yaşanmasına rağmen büyümesini sürdürdü. Son üç yılın lideri olan şirket, 2012 yılında yüzde 34.86 olan pazar payını daha da yukarıya çıkardı. Rakiplerine önemli fark atan TP-LINK’in bu başarısında iki önemli etken bulunuyor: AR-Ge ve sıkı kalite politikası. Bunların sonucunda yüksek kaliteli ürünleri uygun fiyatla tüketicilere sunan şirket, dünya genelinde büyük kabul gördü.

TP-LINK’in uluslararası pazara 2005 yılında açıldığını belirten Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, kısa süre içinde açık ara pazar lideri olmasında tüm ürünlerini A’dan Z’ye kendi üretim tesislerinde üretmesinin önemli payı olduğunu vurguluyor. “TP-LINK, bu büyük üretim gücünü hem kaliteye hem de fiyata olumlu olarak yansıtıyor. Ayrıca, tamamen ağ ürünlerine odaklanmış bir firma. Üretim gücünden yararlanarak başka ürünleri üretmeyi, farklı pazarlara girmeyi düşünmüyor. Sadece ağ pazarına odaklanıyor. Bunların sonucunda da dünya genelinde başarı elde ediyor” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.