İşyerinizde İnternetiniz Yavaş mı?Destek: Test Link
İnternet

İnternet erişiminin iş hayatında kazandığı önem şirketlerin aldıkları internet hizmetlerini ve ulaştıkları verimlilik seviyesini sorgulamalarına neden oluyor. İnternet hızı yüksek gözükse bile dosya indirme (download) ve yükleme (upload) esnasında yaşanan yavaşlıklar şirket yöneticilerinin kafalarını karıştırıyor.

ADSL’in dosya indirme ve yüklemede yavaş kalması şirketlerin günden güne Metro Ethernet hizmetine taşınmasına neden oluyor. ADSL teknolojisi şirket ortamında fazla sayıda kişinin bağlantıyı aynı anda kullanması durumunda yeterli olmuyor. ADSL ise bir ya da en fazla birkaç kişinin aynı anda kullanımına olanak tanıyan, daha çok ev kullanıcılarına uygun ve yeterli olan bir teknoloji olarak dikkat çekiyor. Metro Ethernet bağlantısının yükleme (upload) kapasitesi yüksek olduğu için yoğun zamanlarda bile kullanıcılar interneti en etkin ve hızlı şekilde kullanmaya devam edebiliyorlar. Metro Ethernet kullanımı tüm dünyada son 3 yılda %65 oranında artmış bulunuyor.

TurkNet’ten 7/24 kurumsal teknik destekli Metro Ethernet
Türkiye’nin en güçlü bağımsız yeni nesil Telekom operatörü olan TurkNet, gerçek internet hızlarına ulaşmak isteyen şirketlere Metro Ethernet hizmetini sunuyor. Üstelik TurkNet’in sunduğu avantajlar sayesinde Metro Ethernet’in tek faydası hız olmakla kalmıyor. TurkNet’in başta KOBİ’ler olmak üzere yalnızca kurumsal müşterilerin çağrılarını karşılayan Cisco sertifikalı teknik destek ekibi, hizmet sürecini sürekli olarak gözlemleyerek sorunları daha olgunlaşmadan çözebiliyor. TurkNet’in sunduğu online hesap yönetimi ara yüzü de kurumların hat kullanım grafiklerine diledikleri gibi ve an ayrıntılı olarak ulaşabilmelerine olanak tanıyor. TurkNet’in Metro Ethernet hizmeti “yönetilen hizmetler” kapsamında bulunuyor ve bu da; hem hizmetin tüm yönetim sorumluluğunu TurkNet’in üstlenmesi, hem de arızalanan donanımların TurkNet tarafından bedelsiz olarak değiştirilmesi anlamına geliyor. Böylece kurumlar kaynaklarını yalnızca işlerine odaklamak için kullanabiliyorlar.

Metro Ethernet’in ADSL’e karşı teknolojik üstünlükleri
İnternet erişiminin kesintisiz ve yüksek hızla sağlanmasına ihtiyaç duyan şirketler, upload (veri yükleme) miktarının download (veri indirme) miktarına etki ettiği ADSL teknolojisini yavaş yavaş terk ediyorlar. Bunun sebebi ADSL hatlarda upload en yüksek seviyeye çıktığında download’un en düşük seviyeye inmesi ve dolayısıyla da şirketlerin internet üzerinden yaptıkları tüm işlemler sırasında dakikalarca beklemek zorunda kalmalarıdır. Oysa, şirketlerin gerçek internet potansiyellerini açığa çıkaran bir teknoloji var: Yeni nesil Metro Ethernet hizmeti. Kurumlar, Metro Ethernet hizmeti ile teknolojik altyapı kapasitelerini işlerine tam manasıyla yansıtabiliyorlar. Son yıllarda büyük kurumların yanı sıra KOBİ’lerin de önemli bir kısmı Metro Ethernet hizmetine geçiş yaptı ve bu hizmete geçiş yapan KOBİ’lerin sayısı artmaya devam ediyor.

Kurumların tercihi artık yeni nesil Metro Ethernet
Kurumların karşı karşıya olduğu bir diğer önemli sorun, bireysel abonelerin yarattığı darboğazdan etkilenmeleridir. TurkNet Metro Ethernet hizmeti sayesinde ise kurumlar, bireysel kullanıcıların yarattığı trafikten izole edilmiş, kendilerine tahsis edilmiş kapasitelerinin tamamını etkin olarak ve 7X24 kullanıyorlar. Yoğun e-posta trafiğinin yaşandığı, FTP sunucuları aracılığıyla çok sayıda veri indirme-yükleme işleminin yapıldığı şirketler, Metro Ethernet hizmeti sayesinde teknolojik altyapılarını hem tüm çalışanlarına aynı verimle kullandırıyor hem de sahip oldukları hızla rekabette fark yaratıyorlar.

Kurumlara özel online ara yüz ve destek hattı!
Şirketler için alınan hizmetin fiyatının yanında hizmetin sürekliliği ve sorun çözümündeki hız da büyük önem taşıyor. TurkNet, hizmet alan tüm kurumların, internet adresi üzerinden kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yaptıkları online ortamda hat kullanım grafiklerini ve faturalarını ve hizmet ayrıntılarını görüntülemelerine, bilgi güncelleme, fatura ödeme, otomatik ödeme talimatı verme gibi birçok işlemi yapmalarına olanak tanıyor.

Metro Ethernet hizmeti ile birlikte “süreklilik” ve “paket ulaşım” başlıklarında hizmet seviyesi garantileri sunuluyor. TurkNet’in kurumsal müşterilerine özel 0212 355 17 17 numaralı bir Kurumsal Destek Hattı da bulunuyor. Bu hattı arayan kurumlar, soruları ve yaşadıkları sorunların çözümleri ile ilgili olarak uzman mühendislerle görüşebiliyor, sorunlarının anında çözüme kavuşmasının avantajını yaşıyor. Uzaktan müdahale ile çözülemeyen sorunlarda saha ekipleri yerinde müdahale ile çözüm sağlıyorlar.

TurkNet Metro Ethernet hizmetiyle ilgili ayrıntılı bilgiyi http://kurumsal.turk.net/metro_ethernet.html adresinden alabilirsiniz.

Basın Bülteni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.