iPhone 5C ve iPhone 5S Resmi Olarak Tanıtıldı!Destek: Test Link
Mobil Dünya

Ekleme: Yeni iPhone’lar ile ilgili karşılaştırmayı ve teknik özellikleri, detaylı olarak burada sizlerle paylaştık.

Etkinlik, Tim Cook’un sahneye çıkmasıyla birlikte başladı. iOS 7 üzerinde yoğun olarak çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Tim Cook, Eylül ayında 700 milyonuncu iOS cihazlarını satacaklarını belirtti.

iOS 7 ile ilgili beklenen tarih bilgisi de açıklandı. iOS 7, 18 Eylül 2013 tarihinden itibaren kullanıma sunulacak.

iOS 7 ile birlikte kameralara Instagram’da bulunan filtrelerin benzerleri gelecek. Kullanıcılar, fotoğraflarında arkadaşlarını etiketleyip paylaşabilecek

iOS-7-filtreler-webeyn

Apple’ın iWork paketi artık ücretsiz…

iPhone 5C tanıtıldı

iPhone-5C-webeyn

Yeşil, sarı, mavi, kırmızı ve beyaz renkte satışa sunulacak olan iPhone 5C, uzun süredir dedikodularla gündemde olan ‘ucuz iPhone’ modeli. Polikarbondan yapılan iPhone 5C’nin iç yapısı çelik.

A6 işlemciye ve daha fazla şarj kapasitesine sahip olan iPhone 5C, 8 megapiksel iSight kameraya (iPhone 5’teki kamera) sahip olacak.

iPhone-5C-ozellikler-webeyn

Fiyatlar ise şöyle: Amerika’da 2 yıl kontratlı olarak 16 GB 99 dolar, 32 GB 199 dolar. iOS 7 ile birlikte gelecek olan iPhone 5C’nin kılıfları ise 29 dolar fiyat etiketiyle satışta olacak.

iPhone-5C-kiliflar-webeyn

iPhone 5S de tanıtıldı!

‘Gelmiş geçmiş en gelişmiş akıllı telefon’ olarak lanse edilen iPhone 5S, siyah, beyaz ve altın renk seçenekleriyle geliyor.

iPhone-5S-webeyn-2

iPhone 5S, dünyanın 64 bitlik işlemciye sahip ilk ve tek akıllı telefonu…

iPhone-5S-webeyn

Mevcut iPhone modeline göre grafik işleme ve işlemci gücü, iPhone 5S’te 2 kat daha yüksek. Infinity Blade III, OpenGL|ES 3.0 destekleyecek olan iPhone 5S ile beraber satışa sunulacak.

iPhone 5S’in bataryası ile ilgili bazı detaylar da paylaşıldı: 10 saat 3G konuşma, 10 saat LTE gezintisi, 40 saat müzik çalma, 10 saat video oynatma, 8 saat 3G web tarayıcı, 250 saatlik bekleme süresi.

iPhone-5S-batarya-webeyn

iPhone 5S’in kamerası, eskiye oranla daha gelişmiş. Çift led flaş bulunduran kamerada Slow Motion (Ağır Çekim) modu da yer alacak! Kullanıcılar, 720p HD kalitesinde 120 fps olarak video kaydedebilecek.

Beklenen parmak izi okuma özelliği, iPhone 5S’te bulunacak. (Touch ID)

Parmak izi okuyucu ile ilgili video

iPhone-5-parmak-webeyn

Parmak izi okuyucu, iPhone 5S’in ana ekran tuşuna yerleştirildi. Bu özellik bankacılık işlemleri ve uygulama satın alma gibi pek çok şey için kullanılabilecek. Okutulan parmak izleri, Apple server’ları veya iCloud üzerinde tutulmayacak.

Fiyatlar da belli oldu…

iPhone-5S-fiyatlar-webeyn

16 GB model 199 dolar, 32 GB’lık model 299 dolar, 64 GB’lık model ise 399 dolar (kontratlı)

Yeni iPhone’lar, 20 Eylül’den itibaren ilk olarak ABD, Avusturalya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Japonya, Singapur ve Birleşik Krallık’ta satışa sunulacak. Aralık ayında 100 ülkede daha satışa sunulacak. 13 Eylül’de ön siparişler başlayacak. iPhone 5’in üretimi ise sonlanacak…

Ek olarak iPhone 4S’in 8 GB versiyonu iki yıllık kontratla ABD’de ücretsiz (ön ödemesiz) satılmaya devam edecek.

iPhone 5C görselleri

iPhone 5S görselleri

Operatörler de iPhone 5S ve iPhone 5C satışları ile ilgili paylaşımlara başladı bile.

TurkcellAvea

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.