iPhone 5, 14 Aralık’ta Ülkemizde Satışa SunuluyorDestek: Test Link
Mobil Dünya

Apple

Apple, iPhone 5 adlı amiral gemisini Aralık ayında Türkiye‘nin de içinde olduğu 50 ülkede daha satışa sunacağını duyurdu.

Teknoloji devi Apple’ın en son iPhone ürünü olan iPhone 5 adlı modeli ülkemize resmi olarak giriş yapıyor. 12 Eylül 2012 tarihinde tanıttığı ve 21 Eylül 2012’de bazı ülkelerde satışa sunulan iPhone 5, 5 Aralık’ta Güney Kore pazarına sunulmasının ardından 50 ülkede daha satışa sunulacak.

Ülkemizde 14 Aralık‘ta satışa sunulacak iPhone 5’de 4″ 326 ppi retina ekran, 8 megapiksel iSight kamera, 1080p video kayıt ve 802.11a/b/g/n Wi-Fi gibi başlıca teknik özellikler yer alıyor.

iPhone 5

Apple’ın 5 Aralık’ta Güney Kore pazarından sonra sunacağı ülkelerin sıralaması şu şekilde;

14 Aralık: Arnavutluk, Antigua ve Barbuda Adası, Ermenistan, Bahamalar, Bahreyn, Bolviya, Brezilya, Şişi, Çin, Kosta Rika, Kıbrıs, Ekvador, Endonezya, İsrail, Jamaika, Jordan, Kuveyt, Makedonya, Malezya, Moldova, Karadağ, Panama, Paraguay, Filipinler, Katar, Rusya, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Tayvan, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Venezuela.

21 Aralık: Barbados, Kamerun, Botsvana, Orta Afrika Cumhuriyeti, Mısır, Gine, Fildişi Sahilleri, Kenya, Madagaskar, Mali, Morityus, Fas, Nijer, Senehal, St. Kitts, St. Lucia, St. Vincent ve Grenadines, Tunus, Uganda ve Vietnam ülkelerine giriş yapacak.

Ülkemizde faaliyet gösteren GSM operatörü Turkcell, Twitter adlı sosyal medya sitesi üzerinden iPhone 5’in 14 Aralık tarihi itibariyle Turkcell TİM adlı mağazalarda satışa sunulacağını duyurdu ancak ürünün ülkemizdeki satış fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.