iPad Air 2 TanıtıldıDestek: Test Link
Mobil Dünya

Apple, düzenlediği etkinlikte iPad Air 2 modelini resmi olarak tanıttı.

Teknik özellikler

Etkinlikte iPad Air 2’nin tanıtımı, Tim Cook’un dünya genelinde 225 milyon iPad sattığı bilgisini paylaşmasıyla başladı. Satış rakamlarıyla PC üreticilerine büyük darbe vuran iPad’ler için 675 bin uygulama bulunuyormuş.

ipad-air-2-webeyn

iPad Air 2, inceliğiyle dikat çekecek gibi gözüküyor. Sadece 6.1 mm kalınlığa sahip olan yeni iPad modeli, bir önceki model olan iPad Air’e göre yüzde 18 daha ince. Yüzde 56 daha az yansıma yapan iPad Air 2, 10 saat pil ömrü sunuyor ve yeni sensörleri de beraberinde getiren A8X işlemciye sahip durumda. iPad Air 2’de altın rengi seçeneği de olacak.

Kamera

8 megapiksel çözünürlükte iSight kamera, 1.12 mikron piksel, f/2.4 diyafram ve 1080p HD video kayıt, iPad Air 2’nin kamera özelliklerinden. iPhone 5S modelinde gördüğümüz ağır çekim video gibi bazı özellikler de yeni iPad modelinde olacak. Ayrıca Apple, iPad Air 2’deki yeni ön kameranın yüzde 81 daha fazla ışık aldığını paylaştı. Ön kamerayla ilgili paylaşılan bu bilgi selfie fotoğraf çekenlerin yüzünü güldürecek gibi gözüküyor.

Touch ID iPad Air 2’ye de geliyor

Parmak izi sensörünün yeni iPad modelinde olup olmayacağı bir süredir merak konusuydu. İlk olarak iPhone 5S modeliyle birlikte yakından tanıdığımız Touch ID parmak izi sensörü, iPad Air 2’de de olacak.

Fiyatlar

Wi-Fi modellerin fiyatları şu şekilde:

iPad-Air-2-fiyatlar-webeyn

Hücresel bağlantılı modellerin fiyatları ise sırasıyla 629 dolar, 729 dolar ve 829 dolardan satılacak. iPad Air 2 için ön siparişler 17 Ekim’den itibaren başlıyor.

iPad Mini 3

7.9 inç büyüklüğünde 2048×1536 piksel çözünürlükte Retina ekran, 5 megapiksel iSight kamera, 1080p Full HD video kayıt gibi başlıca teknik özelliklere sahip olan iPad Mini 3 de resmi olarak tanıtıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.