iOS ve Android İçin BBM’in Dağıtımında Gecikme YaşanıyorDestek: Test Link
Mobil Dünya

Dün itibariyle iOS ve Android için resmi olarak yayınlanması beklenen BBM’in dağıtımında gecikme yaşanıyor. İşte BlackBerry’nin konuyla ilgili açıklaması…

Dün, iOS için BBM’in yayınlandığını sizlerle paylaşmıştık. Yalnızca Yeni Zelanda App Store’u üzerinden yüklenebilen uygulamayı yükleyenler yükledi. Yeni yüklemek isteyen bazı kullanıcılar ise çeşitli sorunlarla karşılaştı. BBM’in Android versiyonu ise mağazada resmi olarak yayınlanmadı ancak APK dosyası sızdırıldı. BlackBerry, konuyla ilgili açıklama yaptı.

BlackBerry, BBM’in iOS ve Android versiyonlarının dağıtımında gecikme yaşanacağını ve ertelendiğini söyledi. BBM’in mevcut olarak bazı ülkelerin App Store’ları üzerinden indirilebilen iOS versiyonu, aşama aşama farklı ülkelere açılacak.

Android için sızdırılan APK dosyası da kullanıcılar tarafından ilgi gördü. BlackBerry, bununla ilgili de bir açıklama yaptı. 1 milyondan fazla kullanıcı, sızdırılan bu sürümü indirmiş. Gün içerisinde bu sızdırılan sürümün yol açtığı sorunları çözmekle uğraşan BlackBerry, sızdırılan sürümü yüklemiş olan kullanıcıların, resmi sürüm yayınlandıktan sonra tekrar kurmak zorunda olacaklarını belirtti. BBM’in iOS versiyonunu indiren kullanıcılar ise kullanmaya devam edecek.

BlackBerry, Android ve iOS için BBM’in dağıtımını kademeli olarak sunacak. Net bir tarih vermeyen şirket, BBM’in Android ve iOS versiyonları için çalışmalarını hızla sürdürdüğünü belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.