iOS 8 Özelliklerini iOS 7’de KullanınDestek: Test Link
iOS

Apple’ın 9 Eylül tarihinde düzenlediği etkinlikte yeni iPhone modelleri ile birlikte iOS 8’in yayınlanacağı tarih de açıklanmıştı. 17 Eylül’de yayınlanan iOS 8’e ait özellikleri iOS 7’de kullanabilirsiniz.

Yeni gelen bu iOS sürümünde dikkat çekici detaylar bulunuyor. Bunları sıralamak gerekirse, Fotoğraflar, Kamera, Mesajlar, İnteraktif Bildirimler, Sık Görüşülenler ve daha bir çok özellik zaten kolay bir kullanımı olan iOS’in daha kolay bir hale gelmesini sağlıyor.

Peki iOS 8’e geçmeden bu özellikleri iOS 7.1.x sürümde kullanabileceğinizi biliyor musunuz? Tabi bunun için elimizde jailbreak yapılmış bir Apple cihazı (iPhone, iPad, iPod) olması gerekiyor. Cydia geliştiricileri zaman kaybetmeden iOS 8’de bulunan özellikleri iOS 7 için geliştirdiler.

Interactive Message Notifications

ios8-ios7-interaktif-bildirimler-webeyn

Internactive Notification ile ana ekrandan uygulamanın içine girmeden mesajlara ya da her hangi bir sohbet yazılımını (WhatsApp, ICQ, MessageMe vb.) açmadan size gelen mesajlara cevaplar yazabiliyorsunuz.

Asphaleia

Asphaleia-webeyn

Cydia’ya en iyi tweakleri hazırlayan A3Tweaks tarafından geliştirilen uygulamalardan birisi de Asphaleia. Asphaleia ile Apple’ın dahiyane buluşu parmak izi okuyucusunu kullanarak uygulamalarınızı koruma altına alabiliyorsunuz. Bunun bir alternatifi olarak ise BioLockDown olarak gösterilebilir.

AltKeyboard 2

AltKeyboard-2-webeyn

iOS 8 ile birlikte Apple, artık uygulamalar için sisteme daha fazla erişim imkanı vermeye başladı. Bundan böyle iOS için uygulamalar yeni programlama dili Swift ile hazırlanacak ve daha çok erişim hakkına sahip olabilecek. Android tabanlı cihazlarda bu tip sorunların daha önceden aşıldığını hatta özelleştirilen klavye uygulamalarından da SwiftKey’in bir yıldız yarattığını da söylemeden edemeyeceğim.

Jailbreak ile iOS cihazlarında yapabileceklerinizin bir sınırı zaten yoktu. Tasteria ve benzeri uygulamaları keşfeden kullanıcılar eski zamandan beri telefonlarında özelleştirilebilen klavyeler kullanabiliyordu. AltKeyboard 2 bir bakıma SwipeSelection PRO’nun alternatifi olarak bakabiliriz. Üstelik daha da gelişmişi. AltKeyboard 2 ile klavyenizi daha perspektif kullanmanın yolu elbette sizin kolayınıza nasıl geldiğini belirlemekten geçiyor.

Yazılımın içinde yer alan birden çok seçenek ile en basit kullanım ekranını kendinize göre hazırlayabiliyoruz. Muhteşem büyüteci hata düzeltmesi yapacağınız yeri daha rahat seçebilmenize de olanak sağlıyor.

Sayfalar: 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.