iOS 7 ve WWDC 2013 İle İlgili Tüm Ayrıntılar!Destek: Test Link
Donanım & Yazılım, Mobil Dünya

Yeni iPhone’un tanıtılacağı etkinlik başladı.

Güncel bağlantı ve canlı yayın için:
http://www.webeyn.com/apple-yeni-iphone-etkinligi-canli-yayin/

Apple-WWDC-2013-webeyn-manset

Etkinlik sona erdi. iOS 7 ve WWDC 2013 etkinliği ile ilgili tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz.

Her zaman olduğu gibi büyük bir heyecanla beklenen etkinlik Tim Cook‘un sahneye çıkmasıyla başladı. San Francisco‘daki düzenlenen etkinlik başlangıcında bazı rakamlar paylaşan Cook, 50 milyar uygulama indirildiğini açıkladı. Aynı zamanda App Store‘da toplam 900 bin uygulama bulunduğunu paylaşan Cook, bu uygulamaların 375 binden fazlasının sadece iPad için olduğunu belirtti.

Paylaşılan diğer rakamlara göre uygulama gelirleri konusunda iOS %74, Android %20 ve diğer işletim sistemleri ise %6 paya sahip durumda.

iOS 7

iOS-7-webeyn-1

iOS‘a sıra geldiğinde bugüne kadar toplam satılan iOS cihaz sayısının 600 milyon olduğunu ifade eden Tim Cook, iOS 7’nin eskiden bugüne en büyük değişime sahip olduğunu söyledi. iOS 7 artık daha sade ve düz bir yapıya sahip durumda.

iOS-7-webeyn-2

ios-7-kontrol-merkezi-100613

Hava durumu, telefon rehberi, Game Center, mesajlar gibi birçok bölümün arayüzü değişiyor. En önemli yeniliklerden birisi de bildirim merkezi… Yeni bildirim merkezi ile kısa yoldan Bluetooth ve Wi-Fi gibi bazı ayarlara ulaşmak mümkün oluyor. Bildirim merkezi ekranın alt kısmından yukarıya doğru yapılacak olan kaydırma ile çıkıyor. Bildirim merkezinin sağlayacağı özellikleri Jailbreak sayesinde kullanan birçok Apple kullanıcısının böylelikle Jailbreak kullanmasına büyük oranda gerek kalmayacak diyebiliriz.

iOS-7-filtre-webeyn

Çektiğiniz fotoğraflara artık filtre uygulayabileceksiniz. Moments sistemiyle fotoğraflarınızı kolay bir şekilde takip edebilecek ve yıllara göre filtreleme yapabileceksiniz.

iOS-7-webeyn-3

Bir diğer değişiklik ise uygulamalarla ilgili. Uygulamalar artık otomatik olarak güncellenecek.

Uyumluluk
iOS 7; iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad Mini ve iPod Touch 5. jenerasyona yüklenebilecek.

Bugünden itibaren geliştiricilere betası açılacak olan iOS 7, 2013‘ün Sonbahar aylarında çıkacak.

iOS 7 tanıtım videosu

iTunes Radio

iTunes-Radio-webeyn

iTunes Radio tanıtıldı. iTunes ile çalışacak olan iTunes Radio, iOS, Apple TV ve Mac ile entegre çalışacak ve zevkinize uygun oluşturabileceğiniz listelerle online müzik dinleme keyfi yaşatacak.

iOS in the Car

iOS-in-the-Car-webeyn

Sürücüler için de iOS in the Car‘ın duyurulmasıyla birlikte sürücüler, mesajlar ve haritalar gibi uygulamalardan kolayca faydalanabilecek. Honda, Ferrari, Mercedes, Nissan gibi birçok markanın 2014 yılı içerisinde satışa sunacağı otomobillerde kullanılacak.

OS X 10.9 Mavericks

os-x-mavericks-webeyn

Yeni nesil işletim sistemi (masaüstü) OS X 10.9 Mavericks de duyuruldu. Birden fazla ekran desteği, Apple TV uyumluluğu gibi pek çok özellik bulunuyor. HDTV ve Apple TV’leri ikinci ekran olarak ayarlayabilmeye imkân tanıyan işletim sistemi, Mac dökümanlarına erişimi kolaylaştıracak.

iCloud‘da şifre yönetimi: Kredi kartı numaralarınız ve tüm şifreleriniz güvenli bir şekilde bulutta saklanacak. Farklı sitelere girdiğinizde şifrenizi unutursanız işleriniz daha kolay olacak.

%72 daha az işlemci performansı harcayan ve daha iyi pil ömrü sunan Maverics, Mac App Store’dan indirilebilecek.

Mavericsk ile harita uygulaması da geliştirilmiş. Yerel mekan aramaları yapabilmenin yanı sıra, yol tarifini alıp iPhone‘a göndermek mümkün olacak.

Yeniliklerden biri de Safari ile ilgili. Safari ile artık daha iyi bir internet deneyimi kullanıcıları bekliyor. Safari artık daha hızlı çalışacak ve daha iyi bir deneyim sunacak. Ayrıca Safari, daha az bir bellek tüketimi yapacak.

Yeni MacBook Air

mb-air-webeyn

Batarya konusunda oldukça iddialı olan yeni MacBook Air, 11 inç modelde 9 saat, 13 inç modelde ise 12 saate kadar kullanım imkânı sunuyor. 11 inçlik modelin fiyatı 999 dolar, 13 inçlik modelin fiyatı ise 1099 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Intel Haswell işlemcilerle donatılan yeni MacBook Air, daha iyi pil ve grafik performansı sunuyor.

Yeni Mac Pro

yeni-mac-pro-webeyn

ABD’de montajı yapılacak olan yeni Mac Pro, eski Mac Pro‘nun sadece sekizde biri boyutta. Kasa tasarımıyla da tamamen değişen yeni Mac Pro, Thunderbolt 2 girişi ve daha hızlı ekran kartına sahip. Daha iyi bir performans sunacak olan yeni Mac Pro‘nun çıkış tarihi ve fiyatıyla ilgili bilgi verilmedi.

Şimdilik aktaracaklarımız bu kadar. Eklemeyi unuttuğumuz başka birşey olduğunda bu bağlantıyı güncelleyecek, yeni gelişmeleri her zaman olduğu gibi sizlerle paylaşacağız.

iOS 7′ye İlk Bakış ve Ön İnceleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.