iOS 7 İle Gelen Hareketi Azalt Özelliği Nedir?Destek: Test Link
iOS

iOS 7 ile birlikte kullanıcılara sunulan özelliklerden biri olan ‘Hareketi Azalt’ ne işe yarıyor? İşte detaylar.

iOS 7 ile birlikte pek çok yeni özellik geldi. Bu özelliklerden birisi de Hareketi Azalt özelliği. Uygulamalar arası geçişteki efektlerden rahatsız olanlar ve aynı zamanda cihazlarının yavaş olduğunu düşünenler için performans artışı da sağlayan Hareketi Azalt özelliği, adından da anlaşılabileceği üzere efektleri kapatmaya yarıyor.

Cihazınızın yavaş olduğunu düşünüyorsanız iOS 7.0.3 ile gelen Hareketi Azalt özelliğini aktif hale getirmeniz, hız anlamında performans değişikliği sağlayabilir. Özellikle iPhone 4’lerde birçok kullanıcının işe yaradığını belirttiği bu özelliği aktif etmek oldukça basit. Ayarlar » Genel » Erişilebilirlik kısmına girdiğinizde Hareketi Azalt özelliğine tıklayarak aktif hale getirmeniz yeterli olacak. Bundan böyle uygulamalara giriş ve çıkışlarda efektle karşılaşmayacaksınız.

iOS-7-Hareketi-Azalt-ozelligi-webeyn

Performanstan memnun olmayan kullanıcılar için bir diğer tavsiyemiz ise aynı bölümde bulunan Kontrastı Artır özelliği. Bu özelliği aktif hale getirdiğinizde arka plandaki blur efekti kayboluyor.

Hızdan memnun olmayan ve özellikle iPhone 4 üzerinde iOS 7 kullananların bu iki özelliği denemesini tavsiye ediyoruz. Denedikten sonra performans değişikliği ile ilgili yorumlarınızı alt kısımdan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.