İnternet Üzerinden Veri Tüketimi Hızla ArtıyorDestek: Test Link
İnternet

TTNET Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı N. Mert Başar, İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nde (İPZ) yaptığı konuşmada, dijital kavramının yenilendiğini, dijitalin yaşamın kendisine dönüştüğünü söyledi. K

Konuşmasında internet üzerinden veri tüketiminin hızla arttığını vurgulayan Başar, TTNET kullanıcılarının kişi başı ortalama veri kullanımının 2,5 yılda yaklaşık iki katına çıkarak, 2014 yılının ilk 8 ayında 39,5 GB’ta ulaştığını belirtti.

Konuşmasında, teknolojilerin giyilebildiği, nesnelerin birbiriyle iletişime geçtiği yeni bir dönem yaşadığımızı vurgulayan Başar, şunları söyledi:

“Her şeyin yenilendiği günümüzde ‘dijital’ kavramı da yenilendi. Dijital, yaşamın bir yardımcısı değil, kendisi haline geldi. Türkiye’de de internet büyük bir hızla ‘yaşamın kendisine’ dönüşüyor. Türkiye’deki geniş bant abone sayısı 37 milyona ulaştı. İnternet veri tüketimi hızla artıyor. TTNET kullanıcılarının 2011’de 19,6 GB olan kişi başı ortalama veri kullanımı, iki buçuk yılın ardından 2014 yılının ilk 8 ayında yaklaşık iki katına çıkarak 39,5 GB’ta ulaştı.”

Küresel yaşamı etkisine alan dijital ağ ile dünyanın her an yenilendiğini belirten N. Mert Başar, “Hızlı olmak ve yenilenmek, dijital yaşamın vazgeçilmez unsurları haline geldi. TTNET olarak müşterilerimize hızlı internet teknolojilerini sunarken Tivibu, TTNET Müzik, Playstore, TTNET Kitap gibi yenilikçi dijital servislerle internet deneyimlerini zenginleştiriyoruz” dedi.

TTNET’in Türk Telekom ile birlikte ana sponsorlarından biri olduğu İPZ, 11 Eylül Perşembe günü Swissotel The Bosphorus’da gerçekleşti. Dijital pazarlamanın nabzının tutulduğu zirvede, yerli ve yabancı onlarca konuşmacı katılımcılarla bir araya geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.