İnternet Kullananların Sayısı Yıl Sonunda 3 Milyar OlacakDestek: Test Link
İnternet

Uzun süredir hayatımızın bir parçası olan internetin kullanımı gün geçtikçe artıyor ve teknoloji devleri de internet kullanımının tüm dünyada artmasına yönelik çalışmalar yapıyor.

Birleşmiş Milletler tarafından yapılan analiz, internet kullananların sayısının yıl sonuna kadar 3 milyara ulaşacağı yönünde. Paylaşılan bilgilere göre tüm kullanıcılar genişbant internet erişimine sahip değil.

Yüzde 10’luk bir kısmın yüksek hızda internet erişimine sahip olduğu ve bu oranın büyümesi için yatırımların artması gerektiği belirtiliyor.

internet-webeyn

İnternet erişimi, henüz tüm dünyada yok ancak cep telefonları kısa bir süre içerisinde çok sayıda insana ulaştı. Yıl sonunda cep telefonu kullanan kişi sayısının ise 7 milyara ulaşacağı söyleniyor.

Teknoloji devleri interneti yaymayı amaçlıyor

Google ve Facebook gibi şirketler, insansız hava araçlarıyla interneti yaymayı amaçlıyor. Bununla ilgili Facebook’un insansız hava araçlarıyla uzak noktalara internet erişimi sağlayacağına dair habere buraya tıklayarak, Google’ın interneti yaymak için kullanacağı ve bir süre önce satın aldığı Titan Aerospace ile ilgili habere ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.