Instagram’a Vine Benzeri Özellik GeliyorDestek: Test Link
Mobil Dünya

Mobil platformlarda en popüler fotoğraf paylaşım platformlarından birisi olan Instagram‘a Vine benzeri video paylaşım özelliği geliyor.

Bir süre önce Twitter bünyesine dahil olan Vine, 6 saniyelik kısa videolar oluşturup kolayca paylaşmaya imkân tanıyor. TechCrunch’ın haberine göre Vine‘ın bu özelliğinin benzeri, macerasına iOS platformunda başlayıp Android‘e de gelmesi ve geliştirilmesine devam etmesiyle kısa sürede popüler olan Instagram‘a geliyor.

instagram-logo-webeyn

İsimsiz bazı kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre Facebook, Instagram‘a gelecek olan bu özelliği 20 Haziran‘da düzenleyeceği etkinlikte duyuracak. Facebook‘un bu özelliği test ettiği ve Instagram kullanıcılarına 5 – 10 saniye arasında kısa videolar oluşturmalarına imkân tanıyacağı diğer konuşulanlar arasında.

Vine‘ın kısa sürede popüler olması ve hızla büyümesi, Instagram‘a bu özelliğin eklenmesini tetikliyor diyebiliriz. Henüz yeni özellikle ilgili pek bir bilgi yok fakat yeni gelişmeleri her zaman olduğu gibi sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.