Instagram Windows Phone’a Gelir mi?Destek: Test Link
Mobil Dünya

instagram-logo-webeyn

iOS işletim sisteminde popüler olan, Facebook‘a satıldıktan sonra Android ile de altın çağını yaşayan Instagram‘ın şuan en çok beklendiği platform Windows Phone.

Aslında Instagram‘ı sadece Windows Phone 8 kullanıcıları değil Microsoft ve iş ortakları da bekliyor. Instagram‘ın WP8‘e gelmesi ile bu işletim sistemini kullanan telefonların patlama yapması işten bile değil. Özellikle Nokia Lumia 920 ve HTC 8X gibi fotoğraf performansı konusunda tatmin edici düzeyde olan telefonlar ile Instagram‘ın kullanımı bir kat daha artacaktır.

Nokia Instagram’ı dört gözle bekliyor

Lumia 920 ve 820 ile üst düzeye, 620 ile orta düzey pazara hitap eden Nokia, Instagramı deyim yerinde ise dört gözle bekliyor.

Microsoft ve Nokia‘nın kapalı kapılar ardında Instagram ile görüştüğü kolayca tahmin edilebilirken Nokia bu çağrısı için özel bir uygulama bile çıkartmış durumda. Aşağıdaki resim uygulama içi bir görselden, Nokiaçoğunuz Instagramın Windows Phone‘a ne zaman geleceğini merak ediyorsunuz, ve #2InstaWithLove uygulaması sesinizi duyurmanız için yaratıldı.” gibi bir ifade ile Instagram’a gönderme yapıyor. Ayrıca  2instawithlove.com adında Instagram benzeri bir site kurarak Windows Phone‘un ne kadar kullanıcısı olduğunu ve Instagram‘ın olası kullanıcı kitlesini göstermeyi hedefliyor.

2InstaWithLove-webeyn

Instagram için Windows Phone ne kadar önemli?

Bir diğer önemli soru ise “Instagram Windows Phone’u önemsiyor mu?” Açıkçası bu soruyu cevaplamak epey zor, Windows Phone‘un karşısında iOS ve Android gibi kendini ispatlamış iki adet işletim sistemi bulunuyor ve dünyadaki devasa mobil pazardan en büyük pasta dilimini ikisi paylaşıyor. Yüz milyonlarca kullanıcısı olan rakiplerine bakarsak elbette ki Windows Phone sınırlı bir kullanıcı kitlesine sahip. Fakat Instagram iOS ve Android‘de kaymak tabakayı yemiş gibi görünüyor ve artık bu iki işletim sistemi kullanıcı sayısı bakımından kendisini kısıtlamaya başlamış durumda. Buna bakarak Instagram‘ın aynı iOS‘tan Android‘e geçişte yaşadığı gibi hızlı bir kullanıcı artışı istediğini de düşünebiliriz.

Sonuçta Instagram‘ın Windows Phone‘a gelmesi herkes için çok karlı bir adım olacaktır. Bu, içinde bulunduğumuz ay olmasa bile hiç bir zaman olmayacak anlamına gelmez. Hep birlikte bekleyip görelim…

Yorumlar

  1. Mücahit Akçadağ

    Sanmam. Uzun yıllardır android uygulaması olarak kaldı bundan sonra başka bir işlerim sistemine geçeceğine sanmıyorum

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.