HyperX Bellekler İle Rekor KırıldıDestek: Test Link
Donanım & Yazılım

Kingston’ın yüksek performanslı ürün gamını oluşturan HyperX bellekler ile 4500MHz frekans hızına ulaşılarak bir dünya rekoru kırıldı.

Kingston Technology’nin iştiraklerinden HyperX, kendi bellekleri ile 4500MHz’e hız aşırtma yapıldığını ve bugüne kadar dünyadaki en yüksek hız frekansına ulaşıldığını duyurdu. Rekor, GIGABYTE’tan “Hicookie” kod adlı hız aşırtmacı tarafından gerçekleştirildi. GIGABYTE Z97X-SOC FORCE LN2 model anakart kullanan Hicookie, rekorunu bir adet 4GB HyperX DDR3 2933MHz bellek modülü ile gerçekleştirdi.

Rekor hız frekansı, PC tutkunlarının hız aşırtma, benchmark ve karşılaştırmalarla ilgili en önemli haber, ipucu ve bilgi kaynağı sitelerinden biri olan HWBOT üzerinden duyuruldu. HyperX, 1 Haziran’dan itibaren HWBOT’un en önemli ortaklarından biri haline geldi. HyperX, hız aşırtma camiası ile olan birlikteliğini HWBOT ile ortaklaşa devam ettirmeyi hedefliyor.

HyperX-rekor-webeyn

HyperX’ten 10.000 Dolarlık Hız Aşırtma Yarışması

HyperX ayrıca, COMPUTEX TAIPEI fuarında, “HOT” HyperX OC Takeover hız aşırtma yarışmasını düzenliyor. Dünyanın dört bir yanından gelen hız aşırtmacılar, toplamda 10.000 dolarlık ödüller için etkinlik esnasında tanıtılacak sürpriz bir işlemci ile Maksimum Bellek Frekansında, SuperPi 32M’de ve XTU’da en yüksek skoru elde etmek için mücadele ediyorlar. HyperX, toplamda 15.000 dolar ödüllü 2015 Uluslararası CES fuarında yarışacak hız aşırtma finalistlerini seçmek için 2014’ün ilerleyen dönemlerinde dört online bölgesel HOT yarışması düzenleyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.