HyperX Cloud Kulaklık İncelemesiDestek: Test Link
İnceleme

Kingston’ın artık kendi markası haline gelen HyperX’e ait profesyonel oyuncu kulaklığı HyperX Cloud’u inceliyoruz.

Büyük bir kutu içerisinden çıkan HyperX Cloud, genişletilebiliyor ve aynı zamanda metal ile deri ağırlıklı bir yapıya sahip. HyperX Cloud, kulağımızın tamamını kaplıyor ve ses deneyimi konusunda dışarıya giden sesi azaltıyor. Duruma göre değiştirebilmeniz için iki adet kadife ped, kutu içerisinden çıkıyor.

HyperX Cloud’ın içerisindeki hoparlörler yani ‘sürücüler’, 53 mm. Oldukça iyi bir rakam. Kulaklıklarda en önemli detaylardan biri olan ‘tepki aralığı’ ise HyperX Cloud’da 15 – 25000 Hz. Ses basıncı 98 dB’e kadar yükselebiliyor.

Teknik rakamları itibariyle yüksek rakamlara sahip HyperX Cloud, ortam gürültüsünü 20 dB’e kadar bastırabiliyor. Kablolar ve mikrofonun takılı olmasıyla birlikte HyperX Cloud’un ağırlığı 350 gram oluyor. Mikrofonu kolayca takıp çıkarılabiliyor, kutu içerisinden çıkan kablolarla da kolayca uzatma yapılabiliyor. HyperX Cloud’un 1 metre kendi kablosu bulunuyor. Ses ve mute ayarının yapılabildiği parçanın da 1 metreye yakın kablo uzunluğu var. Bu parçada mikrofon ve isteğe bağlı olarak kullanabileceğiniz kulaklık jackı bulunuyor. Daha fazla isterseniz uzatma kablosu da kutu içerisinden çıkıyor. Ek olarak mikrofon ve kulaklığı taktığınızda iPhone için tek jack haline getiren küçük kablo ve kulaklığınızı taşıyabileceğiniz kese de kutu içerisinden çıkıyor.

HyperX Cloud’un ses ve bass kalitesinin iyi olduğunu özellikle belirtmek gerekiyor. Ancak elbette bass seviyesinin Beats kulaklıklarındaki gibi abartı olmadığını belirtelim. Bu incelemeyi sizlerle paylaştığımızda, HyperX Cloud’ın Türkiye satış fiyatının 300-400 TL arasında oynadığını gördük.

Teknik Özellikler

Kulaklık:

Transdüktör türü: dinamik Ø 53mm
İşletim ilkesi: kapalı
Frekans tepkisi: 15Hz-25.000 Hz
Nominal empedans: sistem başına 60 Ω
NNominal SPL: 98±3dB
T.H.D.: < 2% Güç işleme kapasitesi: 150mW Kulağa ses iletimi: çevresel Ortam gürültüsü bastırma: yaklaşık 20 dBa Kafa bandı basıncı: 5N Mikrofon ve kablolu ağırlık: 350g Kablo uzunluğu ve türü: 1m + 2m uzatma + 10cm iPhone Bağlantı: mini stereo jak fişi (3,5 mm)

Mikrofon:

Transdüktör türü: kondansatör (arka elektret)
İşletim ilkesi: basınç aşaması
Polar deseni: kardioid
Güç beslemesi: AB güç
Besleme voltajı: 2V
Akım tüketimi: en fazla 0,5 mA
Nominal empedans: ≤2,2 kΩ
f = 1 kHz: 20 mV / Pa’da açık devre voltajı
Frekans tepkisi: 100-12.000 Hz
THD: f = 1 kHz’de %2
Maks SPL: 105dB SPL (1 KHz’de THD≤%1,0)
Mikrofon çıkışı: -39±3dB
Mikrofon uzatması uzunluğu: 150mm (bağlantı uzantısı dahil)
Kapsül çapı: Ø6*5 mm
Bağlantı: mini stereo jak fişi (3,5mm)

Sonuç

HyperX Cloud’un iyi bir ses deneyimi sunduğunu belirtmiştik. Kutu içerisinden çıkan aksesuarlar iyi düşünülmüş. Oyunlarla içli dışlıysanız ve profesyonel oyuncu ekipmanları ile oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız, kulaklık konusunda HyperX Cloud’u tercih edebilirsiniz.

Görseller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.