Huawei, Dünyanın En Hızlı Mobil Veri Ağına İmza AttıDestek: Test Link
Mobil Dünya

Rusya’nın önde gelen mobil operatörlerinden MegaFon, Huawei’nin sağladığı LTE Advanced (Cat 6) teknolojilerini kullanarak dünyanın en hızlı 4G LTE mobil veri ağını abonelerinin kullanımına sundu. Barcelona Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttığı en hızlı mobil veri ağı ilk kez Sochi olimpiyatlarında denenmişti.

Rusya’nın önde gelen Telekom operatörlerinden MegaFon, Mobil Dünya Kongresi (MWC) sırasında düzenlediği bir basın toplantısıyla Huawei teknolojilerini kullanarak hayata geçirdiği LTE Advanced ağını abonelerinin kullanıma sunduğunu duyurdu. En yeni Cat 6 standardına uygun olarak kurgulanan altyapı sayesinde MegaFon aboneleri, saniyede 300 megabite ulaşan mobil bağlantı hızlarından yararlanabilecekler. Bu hız, Global mobile Suppliers Association (GSA) verilerine göre bugün için dünyada abonelere sunulan en hızlı mobil internet hızına karşılık geliyor.

MegaFon’un kullandığı ağ altyapısı ve abonelere dağıtılacak cihazlar Huawei tarafından sağlanıyor. LTE Advanced üzerinden sunulan yüksek hızlı veri akışının abonelere maliyeti 3G ve 4G veri akış maliyetiyle aynı olacak.

MegaFon, 4G+ adını verdiği bu yeni servisi ilk olarak Moskova’nın belli bölgelerinde sunmayı ve zaman içine diğer büyük şehirlerde yaygınlaştırmayı planlıyor.

En yeni mobil teknolojilerle kurguladıkları yüksek hızlı iletişim altyapısının hayata geçmesinde Huawei’nin önemli bir rol üstlendiğini söyleyen MegaFon Cihaz alanından sorumlu İş Geliştirme Direktörü Mikhail Dubin, “Mobil iletişim altyapımızı LTE Advanced teknolojisiyle çağdaş bir noktaya taşıdık. Bu sayede abonelerimize saniyede 300 megabite ulaşan dünyanın en hızlı mobil internet bağlantısını sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu projeyi hayata geçirmemizde teknolojik üstünlüğü ve liderliğiyle en başından beri yanımızda olan Huawei’ye teşekkür ediyoruz” dedi.

LTE Advanced hizmetinden faydalanmak isteyen abonelerin satın alabileceği MegaFon Space (R300-1) modeli yönlendirici Huawei tarafından geliştirildi. Wi-Fi üzerinden LTE Advanced ağına erişim imkanı veren yönlendirici, aynı anda 32 cihazın bağlanmasına izin veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.