Huawei, Akıllı Telefon Pazarında En Büyük 3 Şirket ArasındaDestek: Test Link
Mobil Dünya

Huawei, hem IDC hem de Strategy Analytics verilerine göre 2013’ün 3. çeyreğinde akıllı telefon pazarında dünyanın ilk 3 şirketi arasında yer aldı.

Araştırma şirketi Strategy Analytics’in 2013 yılı 3. çeyreğe yönelik gerçekleştirdiği akıllı telefon pazar payı araştırması verilerine göre Huawei, akıllı telefon pazar payı sıralamasında 3. sıraya yerleşti. 2013’ün ikinci çeyreğinde yüzde 4,4 olan pazar payını 3. çeyrekte yüzde 5,1’e çıkaran Huawei, Strategy Analytics verilerine göre son iki çeyrektir dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi arasında ilk 3’te yer alıyor.

Aynı konuda verileri yayınlayan bir diğer araştırma şirketi IDC’ye göre de Huawei, yüzde 4.8’lik pazar payı ile 3. sırada yer alıyor.

Huawei-Ascend-P6-webeyn

Huawei’nin bu başarısında, geçtiğimiz Eylül ayında Türkiye’de de satışa sunulan Huawei Ascend P6 gibi yüksek teknolojiyi estetikle bütünleştiren ürünlerin tüketiciler tarafından büyük ilgiyle karşılanması bulunuyor.

Huawei, son dönemde farklı tüketici segmentlerine göre, gerek teknoloji gerekse tasarım anlamında atağa geçti ve çok çeşitli ürünleri Çin dışındaki pazarlarda da sunmaya devam etti.

Bir yılda yüzde 76,5 büyüdü

IDC-rapor-Huawei-webeyn

Araştırma şirketi IDC verilerine göre, 2013’ün 3. çeyreğinde 12,5 milyon adet akıllı telefonu pazara sürerek geçtiğimiz yıla oranla yüzde 76,5’lik büyümeye imza atan Huawei, akıllı telefon pazarında dünyanın en hızlı büyüyen şirketleri arasında gösteriliyor.

Dünya 3.’lüğünün arkasında Ascend P6 ve G610 modelleri var

Huawei markalı akıllı telefonların uluslararası pazarlardaki başarısının arkasında, Ascend P6 ve G610’un Çin’deki başarısının olduğu belirtiliyor. Etkileyici batarya kapasitesi, 1.2 Ghz dört-çekirdekli işlemci ve 5 inçlik ekranıyla Çin ve Hindistan’da tüketicilerin büyük ilgisiyle karşılanan Huawei G610 serisi akıllı telefon, çok yakında Türk tüketicileriyle de buluşacak.

IDC’nin raporuna dair detaylı bilgiyi http://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS24418013 bağlantısında bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.