Huawei, 2013 Yılı 2.Çeyrek Sonuçlarını AçıkladıDestek: Test Link
İnternet

Huawei 2013 ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı: Teknoloji devi, yüzde 11’lik büyüme oranı yakaladı.

Bilgi ve iletişim teknolojileri alanında dünyanın önde gelen çözüm üreticisi Huawei, 2013 yılının ilk yarısına dair denetlenmemiş finansal ve operasyonel sonuçlarını açıkladı. Yılın ilk 6 ayında 113,8 milyar Yuan (18.54 milyar dolar) gelir elde eden Huawei, gelirlerinde 2012’ye göre yüzde 10.8’lik artış kaydetti. Huawei, sağlam büyüme eğilimi ve diğer olumlu ticari göstergeler ışığında 2013 yılında yüzde 7-8 oranında net kar marjı elde etmeyi planlıyor.

Huawei’nin Finanstan Sorumlu Yöneticisi Cathy Meng, 2013 yılındaki başarılarının Telekom operatörlerine sunduğu çözümler ve kurumsal alandaki faaliyetlerin genişlemesi, tüketici ürünleri tarafındaki hızlı büyüme ve operasyonel etkinliğe yönelik uygulanan sürekli büyümeden kaynaklandığını söyledi. Açıklanan gelir ve kar rakamlarının beklentileriyle paralel olduğunu söyleyen Meng, “Bu göstergelerle birlikte, Huawei’nin 2013’ün ikinci yarısında da yüksek bir performansa imza atacağını ve gelirimizi yüzde 10 artırma hedefimizi yakalayacağımızı düşünüyoruz.” dedi.

Toplam bilgi akışı çözümleri stratejisine odaklanmaya, önemli büyüme alanlarına yatırım yapmaya, operasyonel ve yönetimsel süreçlerimizi iyileştirerek verimliliği artırmaya devam edeceğini belirten Meng, “Huawei olarak müşterilerimize daha yenilikçi ürün ve hizmetler sunarak, onlar için daha fazla değer yaratmak önceliğimizdir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.