HTC’ye “Tasarımda Mükemmeliyet” Alanında İki ÖdülDestek: Test Link
Kurumsal

HTC’nin video önizleme deneyimi ve ekolojik ambalaj tasarımı Amerika Endüstri Tasarımcıları Derneği jürisinin büyük beğenisini kazandı.

İnovasyon ve tasarımda birçok ilkin yaratıcısı olan HTC, Amerika Endüstri Tasarımcıları Derneği tarafından iki bronz IDEA ödülüne layık görüldü. HTC’nin hem Video Önizleme (Video Highights) deneyimi hem de ekolojik ambalaj tasarımı, 2014 Uluslararası Tasarımda Mükemmeliyet Ödülleri’nde (IDEA) Dijital Tasarım ve Ambalaj ve Grafik kategorilerinde büyük beğeni topladı.

Tasarım dünyasında kendine önemli bir yer edinen, kazananların sektörün önde gelen uzmanlarının oyları ile belirlendiği Uluslararası Tasarım Ödülleri’nde (IDEA), aralarında ürünler, ambalajlar, araştırma ve konseptlerin de bulunduğu çok çeşitli kategorilerde tasarımda mükemmeliyet konusu değerlendiriliyor ve ödüllendiriliyor.

HTC, kullanıcılarına yeni deneyimler yaratmak için ürün geliştirme süreçlerine büyük bir tutku ile yaklaşıyor. Telefonun parlak dış yüzeyinin altında, HTC’nin Video Önizleme yazılımı, insanların deneyimlerini telefonları üzerinde yaşama biçimini de değiştiriyor. Yazılım, genellikle sıkıcı bir işlem olan video üretim sürecini basitleştiriyor. Kullanıcılar tek bir tuşa dokunarak içerik ekleyebiliyor, diledikleri şekilde kurgulayabiliyor ve videonun tamamına profesyonel tarzda tema veya müzik uygulayabiliyorlar. Sonrasında ise kullanıcılar bu özel anları kaydederek anında sevdikleri ile paylaşabiliyor.

HTC’nin benzersiz, şık, metal, tek parça gövdeye sahip ödüllü telefonlarına gösterilen özenürünlerin içinde sunulduğu ambalajlara da yansıtılıyor. HTC’nin yenilenebilir kaynaklardan üretilen, tamamıyla geri dönüştürülebilen ve malzeme tüketimi açısından diğerlerine göre çok daha etkin olan preslenmiş kağıt hamuru ambalajı da jurinin seçimini kolaylaştırdı.

Bu yılki oylama süreci ile ilgili konuşan 2014 IDEA Jürisi Başkanı Tad Toulis, “Bu yıl, IDEA jürisinin önünde, yarışmada yer alan 2.000’i aşkın çalışmayı değerlendirmek gibi göz korkutucu bir iş vardı. Bu süreçte, önümüze her tasarımcının ilham alacağı çok sayıda tasarım geldi. Jüri heyeti olarak, mesleğimizde arzu edilebilecek en yüksek düzeyde yaratıcılık ve tutkuyu ortaya koyduğuna inandığımız çalışmaları ödüllendirdik” diye konuştu.

HTC’nin Tasarımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jonah Becker ise “IDEA’nın ödüllü Video Önizleme ve Ekolojik Ambalaj çalışmalarımızı ödüle layık görmesinden ötürü büyük bir mutluluk duyuyoruz. HTC olarak kültürümüzün özünde de harika tasarımlar sunmak yatıyor; donanımdan yazılıma ve tüm bunların içinde sunulduğu kutuya kadar muhteşem ürün ve deneyimler yaratan tutkulu ve yetenekli bir tasarımcı ekibimiz var” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.