HTC’den One M8 İçin Yeni Pazarlama KampanyasıDestek: Test Link
Mobil Dünya

HTC One (M8)’in lansmanını şimdiye kadar yapmış olduğu en yüksek bütçeli pazarlama kampanyasıyla destekleyen HTC, aynı zamanda yenilikçi akıllı telefon tasarımlarına destek olmaya ve son derece olumlu eleştiriler alan modelleri konusunda farkındalık yaratmaya da devam ediyor.

Bu 360 derece entegre pazarlama kampanyası, son derece kararlı bir biçimde HTC One (M8)’in tasarımına odaklanıyor. Bunun içinde tüketicileri HTC One (M8)’i online ortamda “görmeye” ve mağaza içinde “hissetmeye” davet ediyor. Bu yaklaşım sayesinde yeni cihazın üstün görüntüsü ve verdiği hissiyatın öne çıktığı ultra-seçkin HTC deneyimi, kullanıcıların avucunun içinde olacak. Pazarlama faaliyetleri ayrıca sosyal medya, halkla ilişkiler ve satış noktalarını kapsayacak.

Medya seçimi, geniş kapsamlı TV ve dijital yayınları kapsayacak. İlk televizyon reklamları ise Star TV ve NTV Spor kanallarında UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maç yayın günlerinde yayınlanmaya başladı. Kampanyada kullanılan yaratıcı materyaller telefonun göz kamaştıran iç ve dış dizaynını vurgularken, üstün kaliteye sahip tek bir parça alüminyumdan meydana gelen özgün yapısına da yoğunlaşıyor. Entegre satış kampanyasının erişimini artırmak amacıyla satış kanallarında kullanılacak materyaller de “Onu gör ve hisset” teması ile tüketicileri telefonun çarpıcı özelliklerini keşfetmeye çağırıyor. HTC, ayrıca cizgi üstü (ATL) ve satış noktalarında yapılan iletişim çalışmalarının yanı sıra, resmi Facebook sayfası aracılığıyla sosyal aktivasyon ve ürün içeriği de dahil, çeşitli sosyal ve deneyimsel aktiviteleri de hayata geçirecek.

HTC’nin en başarılı telefonu olmasının yanı sıra 2013 yılının en çok ödül alan telefonu, HTC One (M7) olmuştu. Şu anda ise HTC, HTC One (M8) ile kendi çıtasını yükseltiyor. Bu telefon HTC’nin son derece şık bir iç ve dış tasarım ortaya koymaya odaklanmasının bir neticesi olmakla kalmıyor, aynı zamanda konu endüstri standartlarına meydan okumak olunca HTC’nin piyasa lideri konumunda olduğu gerçeğini de pekiştiriyor.

Yeni HTC One (M8) iletişim kampanyası televizyonlarda, sinemalarda, dijital ortamlarda, sosyal ortamda ve perakende de hayata geçirilecek. Stratejisi ve yaratıcı fikri Fearless Frank tarafından, pan-EMEA bölgesi medya stratejileri ve görsel materyalleri ise Tag tarafından geliştirilen kampanyanın devam eden halkla ilişkiler aktiviteleri de EMEA (Avrupa, Ortadoğu, Afrika) bölgesinde Nelson Bostock Group tarafından sağlanıyor.

11 Nisan 2014 tarihinde Turkiye’de şatışa çıkan yeni HTC One (M8)’in cizgi üstü iletişim kampanyası ise Mayıs ayı başında başlayacak.

İlginizi çekebilir: HTC One M8 parçalarına ayırıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.