HTC, Yeni Telefonlarını TanıttıDestek: Test Link
Mobil Dünya

HTC

Merkezi Tayvan’da yer alan HTC, Windows Phone‘lu yeni telefon modellerini New York City‘de yaptığı etkinlikle tanıttı.

Windows Phone 8’li yeni HTC’lerin tanıtacağı etkinlikte sunumu HTC’nin CEO’su Peter Chou ve Microsoft’un CEO’su Steve Ballmer yaptı.

Peter Chou ve Steve Ballmer

İkilinin beraber tanıttığı Windows Phone 8X ve Windows Phone 8S adlı iki yeni modelin donanım ve yazılımı olduğu kadar tasarımındaki çılgın renkler üzerinde de duruldu. Windows Phone 8X ve Windows Phone 8S, renk seçenekleriyle ceplerimizi renklendirecek gibi gözüküyor.

HTC

Windows Phone 8X’in ön kamerası 2.1 megapiksel ve 1080p video çekebiliyor. Telefonda ses kalitesi için ise Beats Audio yer alacak. HTC’nin yeni amiral gemisi olan Windows Phone 8X’de 4.3 inç ekran ekran, 1.5Ghz çift çekirdekli Snapdragon S4 işlemci, 1GB RAM, LED Flaşlı 8 megapiksel kamera, 16GB dahili bellek ve NFC desteği bulunuyor.

HTC’nin orta seviyeye hitap eden Windows Phone 8S modeli ise 4 inç ekran, 1Ghz çift çekirdeki Snapdragon S4 işlemci, 5 megapiksel 720p HD video kayıt yapan kamera, 512MB RAM,4 GB dahili bellek ve microSD kart yuvası gibi temel özelliklere sahip.

HTC, Windows Phone 8X ve Windows Phone 8S adlı iki yeni modelini Kasım ayında 150 operatörü aracılığıyla 50 ülkede satışa sunacak. Ayrıca, sim kilitsiz versiyonu da piyasada yer alacak.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.