HTC One Mini (M4) Teknik Detayları SızdırıldıDestek: Test Link
Mobil Dünya

HTC

HTC‘nin bir süre önce duyurduğu yeni amiral gemisi HTC One henüz piyasaya çıkmamışken aynı tasarım hatlarına fakat daha düşük özelliklere sahip M4 modeli de sızdırıldı.

PhoneArena’nın haberine göre telefon 4.3″ boyutunda 720p ekranla gelecek ve 2 GB RAM‘e sahip olacak. Ayrıca HTC One‘ın kullandığı 4 çekirdekli işlemci yerine dual core(çift çekirdek) işlemci ile gelecek olan telefon 16GB dahili hafıza sunacak. HTC‘nin özel arayüzü olan Sense 5‘i kullanan M4, Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemi ile gelecek ve sistemi 1700mAh gücünde değiştirilemeyen pil besleyecek. HTC One‘ın öne çıkan bir özelliği olan BoomSound hakkında bilgi verilmezken, UltraPixel teknolojisinin kullanılacağı belirtilmiş.

HTC-One-Mini-webeyn

Telefon resimde de görebileceğiniz üzere HTC One‘a oldukça benziyor. Önden baktığımızda göze çarpan ilk detay üst ve alttaki stereo hoparlörlerin boyutu oluyor. Genel olarak daha koyu bir renge sahip olan HTC One Mini‘de tek led flaş da kameranın yanından üstüne alınmış durumda.

Ayrıca @evleaks, mobil operatör AT&T’nin de M4 modelini onayladığını yazmış.

Hala neredeyse 2000TL civarında satılan HTC One X+ ile aynı veya daha üst özelliklere sahip telefonun fiyat olarak nerede konumlandırılacağına dair bir bilgi paylaşılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.