Hem Eğlendiren Hem de Kazandıran Uygulama: MostphotosDestek: Test Link
Mobil Dünya

Dijital imaj bankası Mostphotos, yeni iPhone uygulaması ile hem sosyalleşme hem de para kazanma imkanı sağlıyor. Mostphotos’un 26 Kasım 2013 Salı günü Türkçe olarak çıkan uygulaması ile kullanıcılar telefonla çektikleri fotoğrafı anında kişisel hesap üzerinden paylaşarak, para kazanıyor.

Türkiye’de ilk defa bir dijital imaj bankası iPhone’lar için çıkardığı uygulama ile para da kazandırıyor. Kullanıcıların teknik açıdan iyi, özgün ve satılabilir fotoğrafları yükleyeceği uygulamayı sunan Mostphotos, çektiklerini anında paylaşmak isteyen profesyonel ve amatör birçok fotoğraf gönüllüsünü farklı bir platformda buluşturuyor. Fotoğraf ve görsel koymak istemeyenler için ise bu uygulama satın alabilecekleri, profesyonel hayatta ya da kendileri için kullanabilecekleri bir mecraya dönüşüyor.

iPhone’larla çektikleri fotoğraflarını uygulama üzerinden paylaşanlar, aynı zamanda para da kazanabiliyor. Paylaşılan fotoğraf, aplikasyon üzerinden satışa sunulurken, fotoğraf altına yorumlar yapılabiliyor, fotoğraf beğeni alabiliyor, diğer sosyal mecralarda paylaşılabiliyor.

Mostphotos-ekran-goruntusu-webeyn

Mostphotos’un web sitesinde olduğu gibi fotoğrafları etiketleme imkanı da sunan uygulama, bu sayede görsellerin kolayca bulunmasını da sağlıyor.

Uygulamanın en eğlenceli ve fark yaratan özelliği ise ‘Challenge’ yarışma özelliği. Belirli zaman aralıklarıyla düzenlenen farklı temalardaki ‘Challenge’larla, üyelerin oyları ile o temadaki en iyi fotoğraf seçiliyor ve kazanan sürpriz bir ödülün sahibi oluyor.

Mostphotos Türkiye, iPhone uygulamasında yer alana yarışmada bu ayın teması ‘Türkiye’nin Şehirleri’. Türkiye’nin dört bir yanından çekilen fotoğrafları karşılaştırıp kullanıcıların oy verme yöntemiyle belirlenen kullanıcı Beats Studio kulaklık kazanıyor.

‘Challenge’ yarışmasına katılan her fotoğraf, rastlantısal olarak bir başka fotoğraf ile eşleştiriliyor ve üyelerden bu iki fotoğraftan birisini seçmesi isteniyor. Bu rastlantısal eşleşme sürekli devam ediyor, kullanıcılar her bir çift eşleşmeden beğendiği fotoğrafa oy veriyor ve sonunda en fazla oyu alan fotoğraf kazanıyor.

Mostphotos internet sitesi için buraya, iPhone uygulamasını App Store üzerinden indirmek için ise buraya tıklamanız yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.