Hatalı Yazılan Fiyat Müşterilere YaradıDestek: Test Link
İnternet

Gold Teknoloji Marketleri‘nin internet sitesindeki yanlış fiyatlandırma, alışveriş yapan müşterilere yaradı.

Gold.com.tr’de fiyatı hatalı girilen ürün bir saat içinde 956 adet satıldı. Gold Teknoloji Marketleri Genel Müdür Yardımcısı Özcan Ceyhan, hatayı fark eder etmez fiyatı düzelttiklerini ancak 1 saatte 63.096 TL zarar ettiklerini ifade etti. Ceyhan, müşteri memnuniyeti adına bu zararı üstlendiklerini belirtti.

Gold.com.tr’de Samsung 1TB taşınabilir harici disk fiyatının yanlış girilmesi sonucunda bir saat içerisinde 956 adet ürün zararına satıldı. Hata fark edilene kadar geçen 1 saatlik süre zarfında ürünü satın alan gold.com.tr müşterileri 185 TL yerine 119 TL ödedi.

ozcan_ceyhan_webeyn

Bu hatadan dolayı müşterilerini mağdur etmediklerini belirten Gold Teknoloji Marketleri Genel Müdür Yardımcısı Özcan Ceyhan şöyle konuştu:

“Hatayı fark ettiğimiz zaman sitemizde ürünün fiyatını düzelttik. Bu hata bize 63.096 TL’ye mal oldu ancak bir saat içerisinde ürünü satın alan 956 müşterimize hiçbir zaman bulamayacakları kadar avantajlı bir fiyat sunmuş olduk. Her ne kadar bize maliyeti yüksek olsa da ‘Hesaplı Teknoloji’ sloganına sahip bir firma olarak müşterilerimiz adına sevindiğimizi ifade etmem gerekir. Tüketici haklarını korumak ve müşteri memnuniyetini artırmak son dönemde en çok önem verdiğimiz konulardır. Perakende sektöründe hesaplı fiyatlarımız ve ürün çeşitliliğimizin yanı sıra özellikle müşteri odaklı hizmet kalitesi açısından da farklılaşmayı amaçlıyoruz. Gold olarak müşteri memnuniyetini artırmayı hedeflerken perakende sektörüne de örnek olacak şekilde süreçlerimizi revize ediyoruz. Yaşadığımız bu olayın e-ticaret için de örnek bir vaka olacağını düşünüyoruz.”

Yorumlar

 1. Hata falan değil bu, Gold buna benzer “reklam stratejilerini” kaç aydır uyguluyor zaten. Bu üründen 2’şer 3’er tane alan kişiler oluyor onlara sadece 1’er tane yolluyor ve geri kalan ürünlerin paralarını da 1 ay sonra yolluyor. 1 ay boyunca o kazandıkları parayı faize yatırsalar aradaki farkın kat be kat fazlasını kazanıyorlar.

  Daha önce de yaptılar bu “yanılışlığı”. Bu tarz “yanlışlıklar” forumlarda (r10, donanım haber) ve sosyal medyada büyük bir hızla yayılıyor.

  Ben de daha öncesinde 2 adet toshiba 8 GB microSD kart almıştım buna benzer bir durumda, bana sandisk 8 GB microSD kart gönderdiler 1 adet ve geri kalan ücreti 1 aydan fazla bir süre sonra geri gönderdiler…

  Boşuna açıklama falan yapmasın o CEO denen kişi, bu durumun da aldatmaca olduğu aşikar.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Cenk Horasanlı

  Bunu yakalayanlardan biri de benim. Hata olduğunu düşünemedim bileydim yeminle 10-15 tane alır üzerine 30-40 ekler havada karada satardım. Vay arkadaş kafama tüküreyim!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Bence de bu bir reklamın parçası. Bir ürünü eklemeden önce birçok kez kontrol etmeleri gerekiyor. Böyle birşeyin sonucunda yanlış fiyat yazımı yapıldıysa çalışanın işine kesinlikle son verirlerdi.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.