Gran Turismo 6, Türkçe Menüsüyle Dünyayla Aynı Anda Türkiye’deDestek: Test Link
Oyun Dünyası

Araba yarışı severlerin merakla beklediği oyunlardan biri olan Gran Turismo 6, 6 Aralık 2013 Cuma günü tüm dünyayla aynı anda Türkiye’de de piyasaya sunulacak. Türkiye’ye özel Türkçe menüsü ile sunulacak Gran Turismo 6’da, Avustralya’daki efsanevi Mount Panorama Araba Yarışı Pisti Bathurst de ilk defa boy gösterecek. Bonus içerik ile birlikte sunulan Gran Turismo 6’nın ön siparişi çok yakında başlayacak.

Avustralya’daki ünlü Bathurst pisti de, Gran Turismo tarihinde ilk defa oyun içinde sunulacak. 2013 yılında dünya çapında 70 milyonluk satış rakamını aşan Gran Turismo PlayStation tarihinin en başarılı oyun serilerinden biri olarak ön plana çıkıyor.

Gran-Turismo-6-webeyn-1

Efsane yarışların pisti ilk kez Gran Turismo’da

Türkçe menü seçeneği ile Türkiye’deki oyun severleri mutlu edecek olan GT6’nın yarış tutkunlarına bir hediyesi de efsanevi yarış pistini oyuna taşıması. Tam adı Mount Panorama Araba Yarış Pisti Bathurst olan pist, motor sporlarının Avustralya’daki evi olarak biliniyor. New South Wales eyaletinde bulunan pist, zengin bir motor sporları tarihine sahip. Burada gerçekleştirilen ilk yarış, 1938 Avustralya Grand Prix olurken, pist bugün Bathurst 12 Hour ve Bathurst 1000’in yanı sıra daha birçok yarışa daha ev sahipliği yapıyor. 6.213 km uzunluğundaki bu zorlu pist, sürpriz dik eğimlere, dağ üzerinde kıvrılan ve en iyi yarışçıların dahi zorlandığı dar kısmı ve hataları affetmeyen çok az kaçış alanına sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.