Google’ın Yeni Servisi Google DriveDestek: Test Link
İnternet

Google Drive

Google, depolama hizmeti vereceği Google Drive servisini duyurdu. Google Drive ile tüm Google hesabı sahiplerine 5GB ücretsiz depolama alanı sunuluyor.

Dropbox ve Microsoft Skydrive gibi depolama hizmetlerine sıkı bir rakip geldi. Yukarıda da söylediğimiz gibi, Google Drive’a katılarak ücretsiz olarak 5GB alana sahip oluyorsunuz. Alanınızın daha fazla olmasını istiyorsanız ayda 2.49 dolar ödeyerek 25GB’lık alana sahip olabilirsiniz. 100GB’lık (ayda 4.99 dolar) ve 1TB’lık (ayda 49.99 dolar) gibi farklı seçenekler de bulunuyor. Herhangi bir ek depolama alanı satın aldığınızda, Gmail alanınız da 25GB‘a çıkıyor.

Google Drive’ın Android tablet ve akıllı telefonlara özel uygulaması yayında. iOS uygulaması ise daha hazırlık aşamasındaymış, kısa sürede onun da geleceğini söyleyelim.

Google Drive’a https://drive.google.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Hizmet daha yeni olduğundan dolayı hemen üye olup kullanamıyorsunuz. Google’dan hizmet hazır olduğunda sizi uyaracak bir e-posta talep edebiliyorsunuz.

Google Drive’ı biraz inceledik..

Gmail banner

Gmail hediyesi!

Google Drive’ın açılışı ile beraber Google’dan Gmail kullanıcılarına bir hediye!

Gmail’in 7.5GB’lık depolama alanı ücretsiz olarak 10GB’a çıkartılıyor ve bu değişikliğin yavaş yavaş kullanıcıların hesaplarına yansıyacağı söyleniyor.

Hesabınız için 10GB kapasite sağlandıktan sonra, her zaman olduğu gibi kapasiteniz yavaşça artmaya devam edecek.

Yorumlar

  1. Bugüne kadar DropBox denen şeyi hiç kullanmamıştım, biraz ön yargılıydım.. Google’ın da benzer bir çalışma içinde olduğunu duyunca bekleme kararı almıştım, umarım beklediğime değer 🙂 En kısa zamanda deneyeceğim, haber için teşekkürler 🙂

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • Hayır daha önceden Drive adlı servis yoktu, yeni çıktı. Başka birşey ile karıştırıyorsunuz… 🙂

      Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.