Google’dan Windows Phone 8 EngeliDestek: Test Link
Mobil Dünya

Bir süre önce Windows Phone 8 için uygulama geliştirmeyeceğini, fakat bu durumun Windows Phone 8’e olan ilginin yükseldiği zaman değişeceğini belirten Google, Haritalar servisine girişi engelledi.

Google, Windows Phone 8 için uygulama geliştirmediği gibi, tarayıcı üzerinden de girişler için bir engel koydu. Windows Phone 8 işletim sistemine sahip bir telefondan “maps.google.com” adresine girdiğinizde otomatik olarak Google ana sayfasına yönlendiriliyorsunuz.

Windows_Phone_8

Bu durumda internet üzerinden de olsa Google Haritalar’a erişme şansınız maalesef imkansız.

Biraz zaman geçince ve Windows Phone 8 daha çok kullanıcı tarafından kullanılmaya başlarsa, bu durum değişebilir. Konuyla ilgili yeni bir gelişme olduğunda bu haberimizi güncelleyeceğiz.

Güncelleme: Google’ın yabancı kaynaklara konuyla ilgili açıklama yaptı. Internet Explorer bir WebKit tarayıcısı olmadığı için Windows Phone cihazlardan Google Haritalar’a erişim sağlanamıyor.

Yorumlar

  1. Bu durum “Google – Microsoft Soğuk Savaşı”nın 2. hamlesi aslında. Daha öncesinde Google firması “Windows Phone uygulamalarının Youtube API” kullanmasını engellemiş ve WP’ler için Youtube uygulaması geliştirilmesinin önüne geçmişti. Teknik olarak bu savaşı Google başlattı. Ancak daha eskiye dayanan başka konu var mı bilmiyorum 🙂

    Thumb up 0 Thumb down 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.